ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сенат США прийняв засекречену версію розслідування по Росії

5 Серпня 2020, 12:56

Спецкомітет Сенату Конгресу США з розвідки проголосував за «прийняття засекреченої версії фінальної частини розслідування» втручання Росії у вибори американського президента у 2016 році, яке велося «комітетом на двопартійних» засадах. Про це повідомляє DW з посиланням на заяву, яку оприлюднив тимчасовий глава спецкомітету сенатор-республіканець від штату Флорида Марко Рубіо і заступник голови Марк Уорнер (демократ від штату Вірджинія).

За їхніми даними, «найближчими днями» комітет заслухає всі додаткові думки, а також спільно з розвідспільнотою офіційно закріпить підсумкову, належним чином відредаговану версію тому п’ять, який буде доступним широкому загалу.

Доповідь перевірила розвідка

Раніше, в кінці липня, стало відомо, що остання частина звіту вже перевірена Управлінням директора Національної розвідки США. Це було зроблено, щоб не допустити можливого витоку секретних відомостей.

Вашингтон і американські розвідслужби неодноразово заявляли, що Росія намагалася вплинути на вибори президента США у 2016 році. Так, в червні 2016 року американська ЗМІ повідомили про несанкціоноване втручання в інформаційну систему Національного комітету Демократичної партії США. Воно було виявлено в кінці квітня 2016 року. Фірма CrowdStrike, провівши розслідування, прийшла до висновку, що злом зробили два угруповання хакерів – Cozy Bear і Fancy Bear. Обидва, на думку CrowdStrike, тісно пов’язані з владою РФ і беруть участь в політичному і економічному шпигунстві. Уряд Росії категорично заперечує свою причетність до інциденту.

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини світу та України