ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росія збільшила кількість підводних човнів у Чорному морі – НАТО

5 Серпня 2020, 13:39
Росія збільшила кількість підводних човнів у Чорному морі – НАТО

Останнім часом Росія значно збільшила кількість своїх фрегатів і новітніх підводних човнів у Чорному морі. Про це повідомляє інформаційний ресурс Expert  із посиланням на командувача надводними силами в морському командуванні НАТО Жанетт Моран.

За її словами, Чорне море становить величезну цінність з точки зору міжнародної торгівлі, і при цьому свобода судноплавства і доступ до торгових маршрутів і берегової інфраструктури залишається нагальною потребою країн Причорномор’я і необхідною умовою їхнього економічного добробуту. «Як ви, напевно, знаєте, близько 80% всієї торгівлі проходить морськими шляхами, і наше завдання – забезпечити кожній нації право на вільний доступ до моря», – додала Моран.

Водночас вона зазначила, що Чорне море має свої особливості.

«Перш за все, варто згадати, що судноплавство в ньому регулюється Конвенцією Монтре, відповідно до якої країни, що не мають виходу до Чорного моря, не можуть залишатися в ньому більш ніж на 21 добу поспіль. Інша особливість – прагнення Росії міняти чинні кордони і  нарощування своєї мілітарної присутності в регіоні. Останнім часом Російська Федерація значно збільшила кількість своїх фрегатів і новітніх підводних човнів у Чорному морі. Для Альянсу така активність не стала сюрпризом. Як блок НАТО ми впевнені, що важливо посилити теж свою присутність в цьому регіоні », – заявила командувач надводними силами в морському командуванні НАТО.

Вона додала, що Альянс виступає за стабільність в регіоні та економічний добробут країн, що межують з Чорним морем, і в НАТО впевнені, що ці ж ідеї близькі всім країнам Чорноморського регіону.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України