ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Посилення співпраці та координацію дій обговорили обласна влада Запоріжжя та офіцери Генштабу й Командування Об’єднаних сил ЗСУ

6 Серпня 2020, 16:46
Посилення співпраці та координацію дій обговорили обласна влада Запоріжжя та офіцери Генштабу й Командування Об’єднаних сил ЗСУ

Керівництво Запорізької облдержадміністрації провело зустріч із представниками підрозділів цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗСУ та Командування Об’єднаних сил ЗС України. Про це повідомили в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА.

Участь у заході взяли керівниця апарату ОДА Зінаїда Бойко, начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату ОДА Олексій Караулов, очільник відділу цивільно-військової взаємодії Управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗС України полковник В’ячеслав Попов і заступник начальника центру цивільно-військового співробітництва Командування Об’єднаних сил ЗС України полковник Володимир Патерук.

Як сказав полковник В’ячеслав Попов, на території Запорізької області триває робота представників органів військово-цивільного співробітництва.

— Мета зустрічі — посилення співпраці та координація дій, спрямованих на допомогу цивільному населенню з використанням військових та невійськових сил і засобів. Зокрема дуже важлива ефективність взаємодії органів державної влади з представниками військових частин, військових комісаріатів, що дислоковані в області, — зазначив офіцер.

Зінаїда Бойко наголосила, що керівництво обласної держадміністрації з великою увагою ставилося до всіх військових формувань.

— У нас налагоджена дуже тісна взаємодія з представниками ЗС України, керівниками підрозділів, частин, начальником гарнізону. За ініціативи облдержадміністрації розроблені й упроваджені чотири обласні програми з надання фінансової допомоги оргштатним структурам Збройних Сил. Одна з основних програм розроблена відповідно до Указу Президента України № 44/2016 «Про шефську допомогу військовим частинам». Це Програма «Сприяння розвитку матеріально-технічної бази, соціальної, інформаційної та організаційної підтримки військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України на 2017–2021 роки». До неї включено 7 військових частин ЗСУ. З початку функціонування програми з обласного бюджету надана субвенція на суму 4,75 млн грн. Як ви знаєте, нині триває реформа децентралізації, й у наших об’єднаних територіальних громад, місцевого самоврядування також є фінансові можливості на ухвалення власних програм. Так вони і працюють з військовими підрозділами, — повідомила Зінаїда Бойко.

Також запроваджені програми, виконавцем яких є Запорізький обласний військкомат: «Забезпечення територіальної оборони Запорізької області на 2017–2021 роки», «Про забезпечення заходів мобілізації на території області у 2017–2021 роках», «Призовна дільниця» на 2020–2024 роки». Показник їхньої ефективності — область тривалий час є однією з найкращих у виконанні плану з призову громадян на строкову військову й військову службу за контрактом.

— Голова Запорізької ОДА Віталій Боговін за свою каденцію, а це менше ніж два місяці, провів уже сім дуже важливих заходів. Зокрема зустрічі з командирами військових частин Запорізького гарнізону, з командувачем ВМС контрадміралом Олексієм Неїжпапою, візити до частин, обласного військкомату. Ми постійно на прямому зв’язку й оперативно реагуємо на виявлені проблеми. Люди мають бачити, що регіони підтримують армію, а армія захищає їх, — зазначила Зінаїда Бойко.

Олексій Караулов наголосив: Запорізька область єдина, за винятком Луганської та Донецької, яка у правовому полі спільно опрацювала питання співпраці з керівництвом Військової служби правопорядку ЗСУ, Запорізького зонального відділу й військової частини А2176 ВСП щодо залучення визначених частин до несення служби на контрольно-пропускних пунктах, функціонування яких організовано у квітні-травні в період піку пандемії.

Підготував Олександр КОЛЕСНИК

Фото Запорізька ОДА

Стежте за нами в Instagram
Новини