ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Офіс омбудсмана виявив telegram-бот, який поширює персональні дані військовослужбовців

8 Серпня 2020
Офіс омбудсмана виявив telegram-бот, який поширює персональні дані військовослужбовців

Департамент у сфері захисту персональних даних Секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини виявив чат-бот у месенджері Telegram, у якому оприлюднено персональні дані майже 7 тис. українських військовослужбовців. Про це повідомляє пресслужба Офісу омбудсмена України на сторінці у Facebook.

Як зазначають у відомстві, у табличному файлі містяться персональні дані (ПІБ, номери військових частин, стверджувальні дати самовільного залишення військових частин) про 6907 військовослужбовців.

«З метою оперативного припинення незаконного поширення персональних даних громадян України, що в умовах військової агресії з боку Російської Федерації також може завдати істотної шкоди обороноздатності держави, Секретаріатом Уповноваженого було направлено листи на адресу Служби безпеки України та Національної поліції України з метою вжиття відповідними органами заходів реагування в межах їхньої компетенції», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, Офіс омбудсмена просив невідкладно блокувати Telegram-бот із персональними даними.

Так, 6 серпня Національна поліція України поінформувала Офіс омбудсмена, що Солом’янське управління поліції ГУ Нацполіції в м. Києві за зазначеним фактом розпочало кримінальне провадження за ч.1 ст.182 (порушення недоторканості приватного життя) Кримінального кодексу України.

В Офісі омбудсмена нагадали, що санкція зазначеної статті за порушення недоторканності приватного життя передбачає покарання у вигляді штрафу в розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Читайте нас у Facebook
Новини