ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Найбільше охочих до піхоти! – результати вступної кампанії в Національній академії сухопутних військ

11 Серпня 2020
Найбільше охочих до піхоти! – результати  вступної кампанії в Національній академії сухопутних військ

У Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вступну кампанію завершено. План щодо набору першокурсників виконано сповна. Ті, хто успішно склав випробування і був зарахований до видового навчального закладу, вже перевдягнуті у військові однострої і в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки проходять первинну військово-професійну підготовку.

Кількість особових справ, яка надійшла до вишу, була рекордною – майже 2000

За словами заступника голови приймальної комісії, заступника Начальника академії з навчальної роботи полковника Олексія Красюка, навіть попри те, що підступитися цьогоріч до військових комісаріатів було дуже важко через заходи з протидії поширенню коронавірусної інфекції, кількість  особових справ, яка надійшла до приймальної комісії академії, була рекордною – майже дві  тисячі!

– Отже, загальний конкурс становив 3,8 людини на одне місце. Це ті юнаки й дівчата, які хотіли поступати до нашого навчального закладу. Не всі з них приїхали на вступ, але переважна більшість таки обрала саме Національну академію і створила серйозну конкуренцію на ті спеціальності і спеціалізації, за якими готує фахівців виш, – розповів офіцер.

Уперше Академія набирала фахівців для потреб СБУ

Загалом набір сягнув понад 500 осіб. Уже традиційно останніми роками Академія набирала людей на навчання не лише в інтересах Збройних Сил України, а й для потреб Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України,  Державної спеціальної служби транспорту. І вперше цього року здійснено набір майбутніх офіцерів для потреб Служби безпеки України.

– Якщо говорити про конкурс для потреб ЗСУ, то він був більшим, ніж для інших силових структур. Традиційно багато охочих отримати офіцерський фах за спеціалізаціями «військова культурологія», «морально-психологічне забезпечення діяльності військ». Чимало абітурієнтів  виявили бажання навчатись за програмами, які мають магістерське продовження: артилерійська розвідка, ракетні війська, інженерний профіль. Але найбільший конкурс був у піхоту – до 5 осіб на місце.  Такого раніше ніколи не було! – зауважив полковник Олексій Красюк.

Дівчата вступили майже на всі спеціальності, зокрема на так звані бойові. Не було серед них лише охочих стати офіцером-танкістом

– Зважаючи на ухвалення відповідних законодавчих актів щодо гендерної рівності, ще торік набирали дівчат на так звані бойові спеціальності. І цього року дівчата теж подали заяви на всі спеціалізації, за винятком «управління діями танкових військ». А загалом вони рівномірно розійшлися по всіх спеціальностях і спеціалізаціях. Як і зазвичай, найбільше охочих було вступити на «морально-психологічне забезпечення військ» і «культурологію». У цілому відсоток кількості дівчат до загальної чисельності курсантів зберігся на торішньому рівні і становить близько 13%, – додав заступник начальника Академії з навчальної роботи полковник Олексій Красюк.

За його словами, з кожним роком якість набору покращується. Наприклад, було досить багато вступників, які з окремих предметів ЗНО набрали понад 190 балів. Вступило багато переможців різних конкурсів і майстрів спорту України.

– Мене здивувала одна дівчина. На зріст невеличка, всього, напевно, півтора метра заввишки. А вона – майстер спорту з боксу! Вступило дуже багато здібних і талановитих. І це не може не тішити! – підкреслив офіцер.

Наразі ті, хто вступив, вже отримали військові однострої і проходять первинну військово-професійну підготовку на полігоні. Вже заплановано, що 21 серпня першокурсники складуть Військову присягу на вірність Українському народові. На жаль, через карантин і заходи з протидії поширенню COVID-19, швидше за все, на урочистому ритуалі не будуть присутні батьки «першачків». А 1 вересня за традицією відбудеться посвята в першокурсники.

Фото: Пресслужба Національної академії сухопутних військ

13

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Вишкіл, Новини