ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Іран навряд чи уникне компенсації родичам загиблих і МАУ – Євгеній Єнін

11 Серпня 2020
Іран навряд чи уникне компенсації родичам загиблих і МАУ – Євгеній Єнін

«Під час переговорів, які відбулися два тижні тому, іранська сторона чітко підтвердила готовність взяти відповідальність за збиття літака та сплатити всі належні компенсації як родичам загиблих, так і компанії «Міжнародні авіалінії України», ‑ наголосив заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін в ефірі Громадського радіо.

«Більше того, питання компенсації «МАУ» ми домовилися розглянути одним із питань порядку денного наступного раунду переговорів. Так, авіакомпанія застрахувала «Боїнг» в одній із європейських компаній і відповідно страхова компанія може погасити страховий випадок зі своїх коштів. Але цей ланцюжок все одно приведе до Ірану. Тому не принципово, якій компанії іранська сторона буде компенсувати видатки за збитий літак. Маю на увазі збитки, нанесені «МАУ», ‑  повідомив український дипломат.

Євгеній Єнін не виключає, що інформація про відмову Ірану платити компенсацію  могла бути, зокрема, вирваною з контексту.

«Не виключено, що ця інформація могла бути вирваною з контексту або могла мати місце якась помилка у перекладі. Іранській стороні все одно навряд чи вдасться уникнути питання компенсації і це вже не настільки принципове питання. Це питання домовленостей ‑ кому саме буде компенсувати Іран: чи страховій компанії, чи безпосередньо одразу «МАУ», ‑ пояснив Євгеній Єнін.

Нагадаємо, 10 серпня агентство Reuters із посиланням на іранські ЗМІ, повідомило, що Іран не буде виплачувати «МАУ» компенсацію за збитий у січні під Тегераном літак української авіакомпанії, оскільки той був застрахований у європейських страхових компаніях.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України