ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Цього року понад 1100 мешканців Харківщини обрали шлях воїна-контрактника

12 Серпня 2020
Цього року понад 1100 мешканців Харківщини обрали шлях воїна-контрактника

– Певне зменшення темпів розвитку промисловості в регіоні посприяло тому, що нині до військкоматів прибуває чимала кількість потенційних воїнів-контрактників, – констатує офіцер Харківського обласного військкомату майор Андрій Котенко.

До того ж, за його словами, останніми місяцями середній вік кандидатів для служби за контрактом значно зменшився.

– Так, якщо порівнювати нинішній період з кінцем 2019-го – початком 2020 року, то тоді до наших РВК приходили здебільшого 35–40-річні. Приблизно з травня бачимо в себе сотні осіб віком від 18 до 24 років. У цілому ж, за три крайні місяці середній вік призовників становить приблизно 28 років, – уточнив майор Котенко.

Харків’яни бачать свою перспективу в армії

До кабінету відділу з комплектування та призову Харківського ОВК прийшов мешканець Куп’янська Андрій С.

– За мобілізацією ще у 2015 році потрапив служити до уславленої в боях 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», – розповідає молодший сержант запасу. – Воював на Донеччині і в Луганській області. У 2016-му звільнився і, вірите чи ні, весь час хотів повернутися до побратимів. Нібито й роботу мав нормальну, і сім’ю побудував. Та все ж сумував за друзями й тією атмосферою, яка панувала в нашій механізованій роті. Поштовхом для відновлення на службі стало вимушене звільнення з підприємства через зменшення замовлень, що є наслідком карантину.

А ще в армії Андрій бачить стабільність та чітку перспективу кар’єрного зростання.

– 32 роки мені вже, і чого ж я досяг?! Нині безробітний, і перед сином можу похвалитися лише відзнакою за участь в АТО та розповісти йому про перебування «на передку». Тому хочу повернутися до рідної бригади й цього разу не звільнятимусь, доки не стану генералом. Жартую, але в армії це більш реально, ніж у моєму Куп’янську стати директором якогось підприємства, – поділився власною мотивацією військовослужбовець запасу.

До речі, представник військкомату майор Андрій Котенко розповів ще про одну цікаву тенденцію серед новобранців.

– З початку введення карантинних обмежень серед призовників у рази збільшилась кількість запасників з-поміж числа учасників АТО/ООС, – зазначає він. – Люди з бойовим досвідом просять направити їх саме до тих частин чи підрозділів, де раніше служили та залишилися їхні товариші. Для прикладу, упродовж липня ми призвали понад 210 осіб, з них понад 60 мають посвідчення УБД, ще стільки ж без бойового досвіду, але раніше служили за контрактом. Тож половина від липневих призовників-контрактників вже носили військові погони і прийдуть до військових частин добре підготовленими.

«Жива реклама» служби у ЗСУ

А ось солдат військової служби за контрактом Олена Сіренко прийшла до військкомату з іншого приводу.

– Завітала, щоб узяти телефонні номери тих, хто займається призовом воїнів-контрактників, – каже жінка-військовослужбовець. – На початку цього року я сама прийшла сюди, щоб стати професійним військовослужбовцем. Тепер же допомагаю зробити це подругам. Після двох місяців підготовки на Чернігівщині мене направили служити до однієї з частин Харківського гарнізону. Грошове забезпечення мене влаштовує. Форма красива і зручна. Я на руки фактично отримую за рік 14 місячних виплат, а в цивільному житті я й на щомісячну премію не завжди могла розраховувати. Тож тепер виступаю в ролі своєрідної «живої реклами» і спочатку звернулася до старих знайомих.

Більшість новобранців поповнили бойові частини

За інформацією військового комісара Харківського обласного військкомату полковника Юрія Калгушкіна, з початку поточного року вже понад 1100 мешканців регіону вирішили підписати контракт зі ЗС України.

– Традиційно, з приходом осені, після завершення сезонних робіт у нас спостерігався певний ажіотаж серед охочих стати  воїном-контрактником. Та цього року карантин «зламав» цю тенденцію і влітку в нас також було чимало бесід з відвідувачами про переваги армійського життя. Десь дві третини тих, хто цього року став до лав Збройних Сил України, направлено в бойові частини, які залучають до відновлення миру на Донбасі, – підсумував полковник Юрій Калгушкін.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини