ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

6 серпня – дні страхіть обох світових війн: Осовець і Хіросіма – два міста, що свого часу стали символами воєн

6 Серпня 2020, 15:14

Нагадаю: 6 серпня 1915 року, після піврічної облоги фортеці Ососвець, німці застосували отруйний газ. Газова хмара огорнула позиції російської армії. У фортеці були вражені газом понад 1600 осіб. Тоді отруєння різної тяжкості зазнав увесь гарнізон.

Після газової атаки німці вдарили артилерією. Потім на принишклі позиції вирушила піхота. І тут їм назустріч пішли в атаку залишки 13-ї роти 226-го Землянського полку.

Цю атаку публіцист Володимир Воронов описав так: «…бійці, з обличчями, обмотаними ганчірками, здригаючись від страшного кашлю, буквально випльовуючи шматки легень на закривавлені гімнастерки, були як «живі мерці». Всього контратакуючих було трохи більше ніж 60 осіб. Атаку очолив підпоручик Володимир Карпович Котлинський. За збереженими свідченнями учасників тих подій, вигляд контратакуючих росіян був настільки жахливим, що німецькі піхотинці, не прийнявши бою, кинулися назад, затоптуючи один одного і повисаючи на дротяних загородженнях. У справу включилася артилерія. До 11-ї години Сосненську позицію очистили від німців, які атаку повторювати не стали. Саме ця битва й отримала пізніше назву «атака мерців».

Уранці 6 серпня 1945-го американський бомбардувальник B-29 Enola Gay, названий так на честь імені матері (Енола Гей Хаггард) командира екіпажу полковника Пола Тіббетса, скинув на японське місто Хіросіма атомну бомбу Little Boy («Малюк») еквівалентом від 13 до 18 кілотонн тротилу.

Кількість загиблих внаслідок вибуху становила від 70 до 80 тисяч осіб. До кінця 1945 року через дію радіоактивного забруднення й інших відкладених ефектів вибуху загальна кількість загиблих зросла – за різними оцінками вона коливалась від 90 до 166 тисяч. За 5 років потому загальна кількість загиблих, з урахуванням померлих від променевої хвороби, раку та інших довгострокових впливів, могла сягнути чи й перевищити 200 тисяч осіб.

Дві історії, дві світові війни.

Нова зброя, нові досягнення.

Нові для свого часу способи масового вбивства людей.

Нині ж застосована ще одна зброя – інформаційна. І вона здатна позбавити людей майбутнього надійніше, ніж атомні бомби…

Читайте нас в Telegram
Blogger pool