ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як повернути безкоштовний залізничний квиток, придбаний пільговиками за талонами?

31 Липня 2020, 12:32
Як повернути безкоштовний залізничний квиток, придбаний пільговиками за талонами?

Буває, що люди, зокрема учасники бойових дій, даремно «махають рукою» на такий квиток, взагалі ігноруючи користування ним або не повертають його у разі форс мажору. Проте існує дієвий механізм повернення невикористаної пільги. Якщо у пасажира змінилися плани – потрібно негайно звертатися за отриманням документа на одержання нового проїзного!

Не встиг або змінились плани – маєш годину після відправлення поїзда

Правила перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу і пошти залізничним транспортом України передбачають, що у касах безоплатні та пільгові квитки можуть видати лише після пред’явлення оригіналів посвідчення та листа (книжки) талонів. Власник такого проїзного документа має право повернути його в будь-який час, проте не пізніше, ніж за одну годину після відправлення поїзда. Навзамін особа отримує інший квиток або документ на одержання нового проїзного в майбутньому.

У Департаменті з організації внутрішніх та міжнародних пасажирських перевезень акціонерного товариства «Укрзалізниця» спеціально для АрміяInform пояснили, що якщо квиток здано до автоматизованої каси, то пасажиру видається видрукуваний на терміналі талон на оформлення безплатного чи пільгового проїзного документа. А якщо до каси з ручним оформленням – особа отримує перекреслений бланк нового проїзного документа без тарифної сітки з написом «замість талона туди (назад) за 20___рік». Готівкою вартість невикористаного безплатного проїзду не повертається. Але частину коштів, які пасажир заплатив з власної кишені, скориставшись знижкою, повинні компенсувати.

Діятимуть документи на одержання нового проїзного до 31 грудня поточного року в пункт слідування, а в зворотному напрямку – до 31 січня наступного за вказаним у документі роком.

Варто зазначити, що нормативно-правові документи не встановлюють обмеження за кількістю таких замін і платити за такі послуги не потрібно.

Це стосується учасників бойових дій (туди і назад 1 раз на 2 роки або туди і назад 1 раз/рік з 50% знижкою), батьків військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби (туди і назад 1 раз на 2 роки або туди і назад 1 раз/рік з 50% знижкою) та інших пільгових категорій, які отримали лист (книжку) талонів.

Якщо купив квиток до карантину

Через карантин з 12 години 18 березня 2020 року рух пасажирського транспорту на території України було обмежено. Тому «Укрзалізниця» повністю повертає кошти за невикористані проїзні документи (зокрема пільгові) за цей період!

Пасажирам, зокрема і пільговикам, повернути кошти можна з дня поновлення руху залізничного транспорту (01 червня 2020 року) впродовж:

  • 90 діб – для внутрішнього сполучення;
  • 180 діб – для міжнародного сполучення.
12
3

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Консультації, Публікації, Соціальний захист