ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як пережити спеку влітку

6 Липня 2020
Як пережити спеку влітку

Еліксир для захисту від аномальної спеки ще не винайшли, тому люди вдаються до різних способів порятунку від високої температури довкілля. Дехто цілими днями сидить у приміщенні під кондиціонером, інші шукають прохолоди біля водойм… Для прогулянок чи на роботу в офіс носять одяг виключно з натуральних тканин світлих відтінків.

У військовослужбовців, на жаль, таких привілеїв немає. Тому вони намагаються знаходити інші способи порятунку від спеки.

Так, нестерпна задуха дурманить розум і навіть «надихає» псувати державне майно: видаляти внутрішнє наповнення берета, робити коротшими футболки, виймати «зайве» з берців тощо. Деякі військовики досі замочують головні убори у крижаній воді, що у результаті приводить лише до тимчасового охолодження.

Торік особовий склад ЗСУ полегшено зітхнув після дозволу носити «військове поло» замість звичної футболки й кітеля встановленого зразка польової форми (за температури повітря +25 °C і вище).

Лише ті, хто несуть службу в добовому наряді та в польових умовах, зобов’язані бути в кітелі (інше рішення — на розсуд командира, адже носіння полегшеної форми одягу має відповідати вимогам і поставленим перед військовослужбовцями завданням). Військові зазначають, що з кращого матеріалу виготовлені закордонні зразки сорочок з Німеччини, США та Великої Британії.

Досвід участі в миротворчих та інших операціях дає змогу говорити про залучення додаткового «кліматичного» обладнання

Зокрема під час ведення бойових дій в Іраку для військовослужбовців у приміщеннях обладнували спеціальні місткості, наповнені крижаною водою, аби ті змогли охолодитися після тривалого перебування на сонці.

Військові з Румунії та Болгарії на військову форму не скаржаться. Адже вважають, що форма захищає їх від ультрафіолетових і сонячних променів, й рекомендують періодично приймати контрастний душ і пити холодний чорний чай. Лише жартома пропонують запровадити у військовій формі шорти та сандалі.

Новатори у галузі військового забезпечення вже знають, як полегшити повсякденне перебування під сонцем. Збройні сили США використовують гідратори з льодом, а у бронежилетах є IcePlate — пластикові контейнери з крижаною водою.

Найкращі лайфхаки — як не перегрітися:

  • Якщо в кабінеті не встановлений кондиціонер, його можна зробити власноруч. Як саме — подробиці тут.
  • Знайте, що солодкі напої не втамовують спрагу. Обирайте звичайну воду або здорові альтернативи: лимонад, узвар й молочну сироватку.
  • Від жирної та гострої їжі влітку краще відмовитися. Від солодощів теж — вони посилюють потовиділення. Їжте більше овочевих салатів і свіжих фруктів.
  • Командир повинен дбати про особовий склад, не змушувати його виконувати завдання на відкритій місцевості у період пікової сонячної активності.
  • Користуватися сонцезахисним кремом бажано з максимальним рівнем SPF.
  • Важливо створити хороші умови для комфортного сну. Заповніть порожні пляшки холодною водою й покладіть у ліжко. Прикладайте їх до таких «стратегічних» точок на тілі: коліна, щиколотки, зап’ястя, пах і лікті.
  • У разі перегрівання зробіть холодний компрес на шию. Це може бути будь-яка тканина, змочена у крижаній воді.
  • Носіть із собою пульверизатор з водою та бризкайте з нього на відкриті ділянки тіла.

Читайте також:

Як вижити у спеку й не перегрітися на сонці.

Підготувала Анна ГУДЗЬ, АрміяInform

15
4
Стежте за нами в Instagram
Лайфхак