ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як нові американські системи протидії БПЛА змінять оборонний сектор

9 Липня 2020
Як нові американські системи протидії БПЛА змінять оборонний сектор

Напад на нафтопереробні заводи Саудівської Аравії у вересні привернув увагу Міністерства оборони США до нової загрози: невеликі дрони можуть уникнути виявлення на радарі та розтрощити традиційні засоби ППО. Але інвестори вважають, що компанія Anduril має багатообіцяльні рішення. Про це повідомляє Defense Express.

Компанія Anduril отримала 200 мільйонів доларів на новий проєкт від венчурного фонду Andreessen Horowitz. Про це було оголошено минулого тижня. Сьогодні компанію оцінюють у 1,9 мільярда доларів, що майже вдвічі більше, ніж у минулому раунді фінансування у вересні. Anduril фінансує свої НДДКР (Науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи), що дає змогу їм рухатися швидко й не чекати на урядові контракти. Саме тому можна бути впевненим, що розроблені ними системи протидії БПЛА та прикордонного контролю на основі ШІ купить Пентагон.

Перший проєкт, яким зайнялися співробітники Anduril, включає в себе поліпшення безпеки кордонів. Вони продали Прикордонно-митній службі (CBP) США сторожові вежі на сонячній енергії, оснащені радаром і камерами. Крім того, інтегрували ту ж технологію для систем безпеки баз, які використовуватимуться у тандемі з безпілотником Anvil, призначеним для збивання ворожих дронів з неба.

В основі лежить система ШІ і машинного навчання під назвою Lattice, яка об’єднує дані від радарних, оптичних, теплових і радіочастотних датчиків. Це забезпечить цілісну картину навколишнього середовища і допоможе ефективно класифікувати цілі (безпілотники, птахи, машини). Система так само автоматично попереджає операторів про цілі, звільняючи їх від цілодобового спостереження за екраном, що, за словами компанії, відрізняє їх від конкурентів.

Anduril випустили відео свого перехоплювача Anvil, де показано, що він автономно відстежує і завдає удар безпілотнику у повітрі. Але невідомо, як він діє проти маневрувальних цілей, і спостерігачі ставлять під сумнів ефективність такого рішення проти рою дешевих дронів.

Компанія прагне розвивати технології, які допоможуть американським військовим у переході в Азію і боротьбі з Китаєм. Брайан Шімпф (Brian Schimpf), генеральний директор Anduril, каже, що він досліджує більші дрони відеоспостереження і працює з морськими піхотинцями над створенням експедиційних переносних систем, які охоплять широкий діапазон океану. Anduril хочуть автоматизувати управління безпілотниками, щоб пара солдатів могла керувати цілим роєм.

Стежте за нами в Instagram
Озброєння та техніка