ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Уряд змінив порядок утилізації ракет, боєприпасів і вибухових речовин

16 Липня 2020

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 605, якою передбачено проведення утилізації ракет, боєприпасів і вибухових речовин з урахуванням потреб Міністерства оборони та обсягів фінансування, передбачених бюджетом.

Відповідне рішення ухвалене на засіданні 15 липня.

«Утилізація боєприпасів здійснюється з урахуванням потреби Міністерства оборони в утилізації боєприпасів та обсягів фінансування за відповідною бюджетною програмою. Міноборони, виходячи з потреби в утилізації боєприпасів, подає Кабінетові Міністрів на затвердження перелік боєприпасів, що підлягають утилізації. На підставі затвердженого переліку та відповідно до затверджених обсягів фінансування Міноборони щороку складає план утилізації боєприпасів», — йдеться в тексті постанови.

Як зазначено в пояснювальній записці до документа, на сьогодні на утилізацію передають лише непридатні боєприпаси, небезпечні для бойового застосування, що перебували під впливом вибухів, пожеж, під час виникнення надзвичайних ситуацій на арсеналах, а також боєприпаси, заборонені до використання відповідними конвенцією й законом. При цьому обсяги боєприпасів, які підлягають утилізації, постійно зменшують через війну на сході України та через те, що значну кількість боєприпасів, які планували утилізувати, було неконтрольовано знищено внаслідок вибухів на складах у попередні роки.

Роботи з утилізації планують фінансувати як коштом державного бюджету, так і за рахунок міжнародної фінансової допомоги.

У Міністерстві оборони зазначають, що ухвалення цієї постанови дасть змогу корегувати обсяги боєприпасів, які підлягають утилізації. Тож наразі розроблення нової Державної цільової оборонної програми з утилізації звичайних видів боєприпасів, непридатних для подальшого використання і зберігання, є недоцільним.

 

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини