ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна розвиватиме безпекову співпрацю як з НАТО, так і з Євросоюзом — Стефанішина

9 Липня 2020

Україна не бачить суперечності між намірами Євросоюзу посилювати власні оборонні спроможності та роллю НАТО у забезпечені європейської стабільності, оскільки намагається розвивати інтенсивні відносини у цих сферах з обома структурами. Про це повідомляє Укрінформ.

Про це у Брюсселі на зустрічі з пресою заявила віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, яка взяла участь у роботі Комісії Україна-НАТО.

Саме так вона відповіла на запитання Укрінформу, чи має уряд України сталу політичну позицію щодо прагнення ЄС до «стратегічної автономії» та необхідності зберігати міцні трансатлантичні зв’язки.

«Я не думаю, що є сенс формувати унікальну сталу позицію щодо цих процесів, тому що цей дискурс відбувається в рамках не першої Європейської комісії — і вже не перший рік. Єврокомісія продовжує формулювати стратегічні напрямки у сфері безпеки й оборони. Це важливо. Україна намагається долучатися до ініціатив. Співробітництво в рамках НАТО також є пріоритетом з точки зору реформування сектору безпеки й оборони на основі стандартів Альянсу. Але так само ми співпрацюємо з Європейською оборонною агенцією в тих питаннях, де це можливо, в контексті обміну інформацією, теоретичних навчань і тренінгів. Тобто такий діалог є (з обома сторонами. — Ред.). Але найімовірніше це неполітичний діалог», — зауважила Стефанішина.

Стежте за нами в Instagram
Новини