ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна працює над введенням миротворців ОБСЄ на Донбас

7 Липня 2020

Віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі “Свобода слова” зазначив, що Україна вивчає можливість запрошення миротворців ОБСЄ на окуповані Росією території Донбасу, повідомляє “Українська правда”.

“Зараз вивчаємо поки що безпрецедентну можливість мандата ОБСЄ. Виявляється, вони (ОБСЄ) мають право вводити своїх миротворців, але ніколи в житті такого не робилося. Але формально і юридично це можливо. Ми не заперечуємо, головне, щоб там були готові”, – зазначив віцепрем’єр.

Нагадаємо, формат миротворчої місії на Донбасі вже кілька років є спірним питанням для України і РФ, яка підтримує бойовиків. Україна розраховувала на повномасштабну місію, яка візьме під контроль усю окуповану територію, включно з держкордоном. Росія пропонувала лише “охоронну місію” для забезпечення безпеки спостерігачів ОБСЄ в районі лінії зіткнення.

Зі свого боку посол Франції в Україні Етьєн де Понсен, коментуючи можливість миротворчої місії на Донбасі, зазначив, що наразі концентруються на нинішніх форматах переговорів.

Про це він заявив в інтерв’ю РБК-Україна.

“Ми концентруємося на нинішніх форматах переговорів, замість того, щоб думати про альтернативи. Якщо ми подивимося на історію миротворчих місій різних видів, якщо ми подивимося на Кіпр, там миротворча місія не була дуже успішною, тому ми досить скептично налаштовані”, – заявив він.

Читайте нас у Facebook
Мітки: ,
Новини