ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна планує звернутися до суддів у Гаагу з приводу збиття літака МАУ

7 Липня 2020
Україна планує звернутися до суддів у Гаагу з приводу збиття літака МАУ

Заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов наголосив, що існує кілька судових інстанцій у Гаазі, до яких може звернутися Україна щодо збитого у січні цього року пасажирського літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».

Про це повідомляє Укрінформ.

— Передусім ідеться про національний суд України. По-друге, якщо розглядати притягнення до відповідальності в Гаазі, то там є кілька судових інстанцій. Нагадаю ще раз, що тривають два незалежних одне від одного розслідування щодо обставин збиття літака — технічне та кримінальне, — наголосив Гюндуз Мамедов.

Чиказька конвенція, що передбачає розслідування саме технічної частини, закріплює право держави, тобто України, звернутися до міжнародного суду в разі неможливості врегулювання спору в досудовому порядку.

— І таким судом може бути Міжнародний суд ООН чи третейський суд ad hoc, тобто суд, утворений для розгляду конкретного спору. Такий суд, коли встановлює відповідальність певної держави, також може вирішити й питання компенсаційних виплат, — зазначив Гюндуз Мамедов.

За словами заступника Генпрокурора, також можливе звернення до Міжнародного кримінального суду.

Підготував Іван Голяченко для АрміїInform

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини