ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Тактика спаленої землі: як росіяни «освоюють» Арктику

14 Липня 2020, 12:58

Росія продовжує освоєння арктичних просторів. Разом з відбудовою військових баз і мілітаризацією відбувається тотальне забруднення цього регіону. Так, у неділю 12 липня на території поселення Тухард, що розташоване за 70 кілометрів від порту Дудінка на річці Єнісей, стався масштабний витік палива.

«Під час перекачування авіаційного палива в районі поселення Тухард сталася розгерметизація трубопроводу, що належить “Норильсктрансгазу”», — йдеться в заяві «Норнікеля».

За попередніми даними, близько 45 тонн палива вилилося на арктичні простори.

Узагалі ситуація з екологічною безпекою на об’єктах «Норнікелю» опинилася в центрі уваги після витоку дизельного палива, що належить «Норнікелю», на електростанції в районі Норильська 29 травня. Тоді в результаті інциденту за межі промислової зони вилилося понад 21 тис. тонн дизпалива, з них, за попередніми підрахунками, 6 тис. тонн потрапило на землю, а 15 тис. тонн — у річки, що впадають у велике озеро Пясіно, з якого тече річка Пясіна, що впадає в Карське море.

За оцінками російських експертів, «збитки, спричинені розливом дизельного палива в Норильську, можуть сягати 100 мільярдів рублів, і потрібно в кращому разі від 5 до 10 років для відновлення природного середовища». Фахівці Грінпісу назвали розлив палива у Норильську найбільшою катастрофою в Полярній Арктиці.

«Інцидент призвів до катастрофічних наслідків, вплив яких буде відчутний ще роки, — CNN цитує заяву Сергія Верховця, координатора російського представництва міжнародного Фонду дикої природи. — Померла риба, забруднилося пір’я птахів, отруєні тварини».

Як ліквідувати наслідки катастрофи? Російські фахівці кажуть, що найкращий спосіб очистити землю від нафтопродуктів — це їх… підпалити.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Пані Військова. Дайджест АрміяInform Сюжет