ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

СБУ виявила мільйонні зловживання на Житомирському бронетанковому заводі  

2 Липня 2020
СБУ виявила мільйонні зловживання на Житомирському бронетанковому заводі   

Контррозвідка Служби безпеки України викрила мільйонні зловживання на Житомирському бронетанковому заводі під час виконання оборонного замовлення. Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України.

«Контррозвідка Служби безпеки України викрила посадовців Державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод» на мільйонних зловживаннях під час ремонту систем захисту для українських Збройних Сил», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у межах раніше розпочатого кримінального провадження оперативники спецслужби встановили, що навесні 2018 року посадовці підприємства уклали з львівським науково-виробничим об’єднанням договір на технічне обслуговування й ремонт приладів радіаційної та хімічної розвідки. Вартість ремонту систем захисту становила 2,5 млн грн.

Як засвідчила перевірка, на бронетанковому заводі наявна вся необхідна матеріально-технічна база, яка дає змогу без залучення сторонніх фірм здійснювати обслуговування й налаштування цієї військової техніки. Водночас львівське підприємство необґрунтовано залучило три фірми-субпідрядники, штучно завищивши вартість робіт на понад 60 %.

Експерти також виявили низку порушень технологій ремонту та тестування військових приладів, що могло призвести до передчасного виходу з ладу обладнання та ставило під загрозу життя й здоров’я військовослужбовців в умовах радіаційної та хімічної небезпеки.

Правоохоронці провели сім санкціонованих обшуків на бронетанковому заводі та у львівській фірмі, у кількох військових представництвах у Києві, а також за місцями проживання учасників оборудки. Вилучено військову продукцію, договори, фінансову документацію, які доводять неправомірне завищення вартості ремонтних робіт.

Наразі триває досудове розслідування за частиною другою статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини