ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росія утримує понад 80 політв’язнів з Криму

6 Липня 2020

Російська окупаційна влада в Криму зневажає права людини кримських татар та інших українців, які пережили шість років порушень, включаючи залякування, зникнення, арешти та затримання. З такою заявою виступив виконувач обов’язків політичного радника місії США при ОБСЄ Лейн Баль, повідомляє «Голос Америки».

У своїй промові під час засідання Постійної ради ОБСЄ Баль наголосив, що Росія утримує понад 80 політв’язнів з Криму, більшість з яких є кримськими татарами.

«Ми стежимо за судом над 69-річним лідером кримськотатарського регіонального Меджлісу міста Судак Ільвером Аметовим, якому загрожує до чотирьох років ув’язнення за володіння іржавою одиницею зброї часів Другої світової війни, знайденою під час рейду його оселі», — йдеться у повідомленні.

Баль висловив занепокоєння через зусилля Росії з мілітаризації Криму, а саме розміщення там «літаків і ракет, що можуть переносити ядерний заряд, іншої зброї та боєприпасів, а також військового персоналу».

Майже 24 000 молодих мешканців Криму призвано до російських збройних сил, йдеться в заяві.

«Ми вимагаємо від Росії припинити окупацію Криму, негайно звільнити всіх українців, яких вона несправедливо ув’язнила, забрати свої сили та припаси зі сходу України та Криму», — наголосив Баль.

Також у своїй заяві від імені місії США в ОБСЄ Баль відзначив погіршення безпекової ситуації для спостережної місії ОБСЄ на Донбасі.

— Вочевидь, Росія більше не віддана забезпеченню безпеки СММ. Натомість керовані Росією сили з очевидною безкарністю проводять інциденти, що створюють загрозу для співробітників місії, — зазначив американський дипломат.

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України