ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росія остаточно перетворилася на авторитарну країну: підтверджено референдумом

Прочитаєте за: 4 хв. 3 Липня 2020, 13:53

У Росії нарешті завершився тижневий фарс, під час якого мешканці «ерефії» могли висловитись щодо поправок до конституції РФ. Робили вони це на автостоянках, біля відкритих багажників машин, у парках, на терасах і навіть онлайн. Та хто в Росії зважає на такі дрібниці, як численні порушення й фальсифікації, коли владі потрібен результат. Врешті-решт і самі мешканці РФ змирилися з таким станом речей, тому навіть ті, хто був проти «поправок», висловлювались у стилі: «Я проти, а що від цього зміниться?» Прогнозовано, більшість росіян (а саме 78%) висловила тотальний «одобрямс» щодо змін до основного закону, які пропонувала влада. Серед найвідоміших поправок – «обнулити» і «коронувати» нинішнього господаря Кремля як мінімум до 2036 року. Чи можна зрозуміти такий вибір росіян? Скажімо так, він очікуваний…

Якщо замислитись, то Путін при владі вже 20 років з кінця 1999-го. Діти, народжені в той час, вже закінчують виші, відслужили в армії РФ, а дехто вже створив родини. Усі ці 20 років кремлівська пропаганда їм промивала мізки «лякалками» на кшталт «якщо не Путін, то Росії – кінець». Така їхня «стабільність», яка триватиме ще як мінімум 16 років.

Окупований «електорат»

Проте Кремлю тотальної підтримки свого вірного електорату виявилось замало, тому під час референдуму вирішено «поставити під рушницю» мешканців окупованих територій України. Кримчани «висловлювались» на півострові, а з тимчасово окупованих районів Луганської та Донецької областей України охочих проголосувати за зміни в російській конституції організовано возили автобусами на територію РФ.

«Починаючи з 24 червня окупаційна «влада» забезпечувала організовані поїздки мешканців Донеччини, які мають російські паспорти, до Ростовської області для голосування за зміни до конституції РФ», – повідомило Міністерство з питань інтеграції тимчасово окупованих територій.

Як зазначили у відомстві, кордон окупованого Донбасу з Росією відкритий, жодних заходів убезпечення під час епідемії коронавірусу не вживають.

«У Міністерстві закордонних справ України сприймають заяви російської окупаційної адміністрації про наміри забезпечити голосування жителів окупованих територій Донбасу з незаконно виданими паспортами громадянина РФ на російському референдумі про зміни до Конституції як чергову спробу порушення державного суверенітету та територіальної цілісності України», – йдеться в офіційному повідомленні МЗС.

Реакція світу

Засудили таке нехтування міжнародними законами й у цивілізованому світі. Так, посол США в ОБСЄ Джеймс Гілмор наголосив, що спроби влади Росії провести «голосування» на українській території у Донецьку, Луганську та Криму ще сильніше підкреслюють явну зневагу Росії до територіальної цілісності та суверенітету України.

Гілмор також висловив занепокоєння з приводу намагання уряду Росії маніпулювати результатами виборів, чинити тиск на опонентів правок, обмеження щодо незалежних спостерігачів тощо.

«У вільному суспільстві правила створюють кандидатів. У Росії, схоже, кандидати створюють правила», – відзначив Гілмор.

Був різкий у своїх висловлюваннях і співголова Комітету із закордонних справ Палати представників, американський політик-республіканець Майкл Маккол.

– Володимир Путін провів фіктивне голосування, яке не мало юридичної підстави, використовуючи примус виборців і вкидання бюлетенів, щоб узаконити свій авторитарний режим. Тільки слабкий лідер може піти на все, щоб утриматися при владі. Вільні і відкриті суспільства у всьому світі не будуть обмануті відвертою спробою Путіна… надати своїй диктатурі демократичний вигляд», – заявив Майкл Маккол.

«Створена інституційна можливість, щоб Путін залишався при владі до кінця своїх днів»

Декан факультету політичних наук Європейського університету Григорій Голосов вважає, що після «обнулення» і різкого посилення президентської влади Росія остаточно перетворилася на авторитарну країну.

На думку Голосова, до початку нульових Росія була недосконалою електоральною демократією. Авторитарний режим встановився у 2003–2004 роках, з того часу він пройшов кілька фаз консолідації.

«Наразі процес консолідації авторитаризму здебільшого закінчений, бо для режиму, існуючого у формі персоналіста диктатури, принципово важливо забезпечити незмінність влади в особистій формі: щоб зберігала владу не правляча партія, як це буває в деяких авторитарних режимах, а особисто верховний лідер. Тепер це досягнуто, тому можу констатувати, що консолідація авторитаризму в Росії завершена – створена інституційна можливість, щоб Путін залишався при владі до кінця своїх днів», – цитує Григорія Голосова видання «Медуза».

Ми могли б не зважати на вибір росіян, якби нас розділяв не спільний кордон, а, наприклад, Гімалаї, а ще б краще, якби ми були на інших планетах. Проте мрії мріями й залишаються. Отже, маємо поруч країну-агресора, державу-окупанта, яка загрожує нашій державності. І цей жах, на жаль, триватиме ще довго…

8
2
Стежте за нами в Instagram
Мітки: