ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Референдум у РФ: «Із попелу Радянської імперії постає пожиттєвий диктатор»

2 Липня 2020, 14:56

Із 25 червня по 1 липня в Росії відбувалося голосування-референдум за поправки до Конституції. Поправки можуть дозволити діючому президентові Володимиру Путіну залишитись при владі до 2036 року. «Голос Америки» наводить думки експерти щодо голосування за «конституційні поправки» в РФ. Усі вони називають поправки «авторитарними».

У міжнародній спільноті голосування викликало сумніви щодо його легітимності. У Європарламенті заявили, що ЄС не визнаватиме результати проведення референдуму в Криму. На цьому в своїй заяві наголосили голова комітету Європарламенту із закордонних справ Девід Макалістер та депутат Європарламенту Томас Тобе.

«Це за червоною лінією легітимності, він [Путін] потребує голосування громадськості, щоб підтвердити легітимність цього безпрецедентного, навіть за російськими стандартами, кроку», − пише експерт американського центру Карнегі в Москві Александр Баунов.

«Хоча Росія і є авторитарною, всі − навіть серед еліти та прихильників Путіна − сумніваються у легітимності цього кроку», − додає він.

«Із попелу Радянської імперії постає пожиттєвий диктатор, − пише про російський референдум американський політолог, голова групи «Євразія» Іан Бреммер, − це занепад нашої планети. Сором і провал».

Бреммер бачить у такому розвиткові подій і частину провини Заходу. «Була можливість допомогти відбудувати Росію після 1991 року. План Маршалла для того, щоб підняти переможеного супротивника і перетворити його на союзника. Але це не було пріоритетом. Натомість маємо пожиттєвого Путіна, який наполегливо працює, щоб зашкодити Заходу», − пише Бреммер у Twitter.

«Путін щойно провів один із найбільш автократичних заходів за свої 20+ років при владі, − пише колишній посол США в Росії і відомий критик Путіна Майкл Макфол. − Путін фактично стає пожиттєвим диктатором Росії».

Частиною «масштабного політичного театру» назвав голосування Путіна на референдумі кореспондент FT у Москві Макс Седдон.

Не очікуючи на завершення голосування, за 5 годин до закриття референдуму, Російський Центрвиборчком почав публікувати його попередні результати. Згідно з  ними, поправки отримали схвалення 73% виборців, повідомляють ЗМІ. Станом на ранок 2 липня більше 78% росіян підтримали зміни до конституції РФ.

Україна закликала ООН засудити проведення Росією референдуму на території Криму та на Донбасі. «Голосування» суперечить основним нормам та принципам міжнародного права, зокрема Статуту ООН та Резолюції ГА ООН 68/262 «Територіальна цілісність України», а також українському законодавству», − йдеться у зверненні постійного представника України в ООН Сергія Кислиці. Він підкреслив, що голосування відбувалось з використанням примусово виданих Росією паспортів і тому не може вважатись легітимним.

9
1
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Blogger pool