ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Білоцерківському гарнізонному військовому шпиталю виповнюється 79 років

20 Липня 2020
Білоцерківському гарнізонному військовому шпиталю виповнюється 79 років

Сьогодні, 20 липня, свій 79-й день народження святкує Білоцерківський гарнізонний військовий госпіталь. Він є одним з найстаріших військових медичних закладів України, адже сформований ще 1941 року.

Його історія починається з часів, коли як мобільний шпиталь його включили у склад фронту – спершу Українського, потім 1-го Білоруського. Під час війни медзаклад відкинуто у глибокий тил – у Тульську область, потім він наступав разом з армією й опинився у Святошиному. В 1944-му виконував функції евакогоспіталю. Надавав допомогу пораненим. 1945-го, коли закінчилася війна, його передислоковано в Білу Церкву та сформовано як штатний стаціонарний госпіталь. Однією з його сучасних особливостей є храм Преподобного Іллі Муромця, збудований на території шпиталю у 2012 році.

Нині в шпиталі кваліфіковану медичну допомогу, крім військових, отримує і цивільне населення міста. На базі медзакладу працює понад 10 відділень, де можна одержати широкий спектр медичних послуг: хірургічне відділення (з палатами гнійної хірургії), відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії, терапевтичне відділення (з палатами для неврологічних та дерматовенерологічних хвороб), інфекційне відділення, лабораторне відділення, відділення променевої діагностики, фізіотерапевтичний кабінет.

На початку війни у 2014 році в шпиталі створено передові лікарсько-сестринські бригади, що функціонували на базі машин, які залишилися у спадок з радянських часів. Ці машини прикріплялися до батальйонів, зокрема 72-ї бригади, виконували завдання надання першої лікарської допомоги хворим і пораненим, які дістали травми на передовій. Найчастіше бригади надавали хірургічну допомогу, а також терапевтичну, тому переважно формувались з лікаря-хірурга, терапевта, операційної медсестри та медичної сестри.

Нині лікарі Білоцерківського гарнізонного госпіталю продовжують брати участь у ротаціях, які заплановані в район проведення операції Об’єднаних сил.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини, Реабілітація, Спорт