ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

П’ять найпоширеніших міфів Росії про НАТО

31 Липня 2020, 15:16
П’ять найпоширеніших міфів Росії про НАТО

АрміяInform продовжує знайомити читачів з поширеними на офіційному сайті НАТО міфами Росії про Альянс.

Міф: НАТО відмовляється від реального діалогу з Росією

Факт: НАТО припинило практичну співпрацю з Росією через її агресивні дії в Україні. Однак Альянс продовжує залишатись відкритим для політичного діалогу. Рада НАТО – РФ є важливою платформою для діалогу і ніколи не призупинялася. Саме на ній проведено десять зустрічей з 2016 року. НАТО та Росія також підтримують зв’язок, спрямований на сприяння прозорості у військовій діяльності.

Міф: Призупиняючи практичну співпрацю з Росією, НАТО підриває безпеку

Факт: Припинення співпраці включало проєкти в Афганістані щодо боротьби із тероризмом та наукової співпраці. Їхнє призупинення не підірвало безпеку Альянсу і здатність боротися з такими викликами, як тероризм.

НАТО дало зрозуміти, що намагається продовжити конструктивні відносини з Росією. Але поліпшення відносин Альянсу з РФ залежатиме від чітких змін у діях Москви, зокрема таких, які демонструють відповідність міжнародному праву та зобов’язанням Росії.

Міф: Проєкт STANDEX зупинений НАТО

Факт: Ініційований у 2009 році проєкт «Автономне виявлення вибухових речовин» (STANDEX) ніколи не був заморожений чи призупинений. Він завершений за графіком наприкінці 2013-го.

Міф: розширення НАТО загрожує Росії

Факт: НАТО – оборонний союз, мета якого – захист країн-членів. Кожна держава, яка вступає в нього, зобов’язується дотримуватися принципів та політики Альянсу. Розширення блоку не спрямоване проти Росії. Кожен суверенний народ має право вибирати власні заходи безпеки. Це основоположний принцип європейської безпеки, той, який РФ теж підписала і має поважати. Розширення Північноатлантичної спільноти принесло більше стабільності та процвітання Європі, включаючи й саму Росію.

Міф: розширення НАТО на Балканах дестабілізує ситуацію

Факт: Усі країни Центральної та Східної Європи, які вступили в НАТО за останнє десятиліття, отримали мир, безпеку і можливість співпраці із сусідами. Країни регіону, які прагнуть членства, проводять реформи, щоб наблизитись до стандартів Альянсу. Ці реформи підвищують демократію та безпеку в кожній державі.

Країни Балканського регіону відіграли значну роль в операціях НАТО в Афганістані й Косові, забезпечуючи підготовку афганських сил і допомагаючи створити безпечне середовище для всіх людей у Косові. Це прямий внесок у стабільність у широкому євроатлантичному просторі.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Публікації