ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пентагон звинуватив РФ у підготовці до наступальних бойових дій в Лівії через озброєння ПВК Вагнера

Прочитаєте за: 2 хв. 30 Липня 2020, 9:26

Росія через приватну військову компанію Вагнера продовжує розміщувати військову техніку в Лівії, здатну здійснювати там наступальні бойові операції. Про це йдеться в заяві Африканського командування Збройних сил США, опублікованій на сайті Пентагону, передає УНН.

“Росія продовжує відігравати непомітну роль у Лівії, постачаючи запаси та обладнання групі Вагнера… Тип і обсяги техніки демонструють наміри до стійких наступальних бойових дій, а не гуманітарну допомогу, і вказують, що Міністерство оборони Росії підтримує ці операції”, – сказав директор з операцій Африкома США Бредфорд Герінг.

У Пентагоні вважають, що РФ продовжує порушувати норми міжнародного права, активно надаючи військову техніку на передні лінії конфлікту в Лівії.

“США оцінюють, що через те, що Росія постачала військам Вагнера, які діють у Лівії, винищувачі, військову бронетанкову техніку, системи ППО та припаси, це ще більше ускладнює ситуацію”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в травні командування ЗС США в Африці повідомило, що принаймні 14 літаків МіГ-29 та Су-24 перелетіли з Росії в Сирію, де їхня російська марка була замальована, щоб замаскувати своє походження. Потім літаки перелетіли до Лівії, що було порушенням ембарго на озброєння. Командування ЗС США в Африці оцінює, що ці військові літаки активно літають у повітряному просторі Лівії.

“Командування ЗС США в Африці продовжує документувати, як Росія використовує Вагнерську групу в ролі проксі в Лівії для встановлення довгострокової присутності в Середземному морі. США підтримує політичне рішення щодо Лівії та заохочує всі сторони дотримуватися американського ембарго на озброєння”, – йдеться в повідомленні Пентагону.

Читайте нас у Facebook