ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Операційна поблизу лінії фронту – закрите поле бою, де воюють скальпелем

10 Липня 2020
Операційна поблизу лінії фронту – закрите поле бою, де воюють скальпелем

Тетяна Котелевська виконує обов’язки старшої операційної сестри 61-го військового мобільного госпіталю, що розташований у зоні проведення операції Об’єднаних сил. Поранених спершу везуть сюди, щоб тут насамперед вивести з шокового стану, надати екстрену медичну допомогу та підготувати пацієнта до подальшого транспортування, якщо це необхідно. Тому медики тут у постійній бойовій готовності – ніколи не знаєш, коли може знадобитися операційна…

Молодший сержант медичної служби Тетяна Котелевська має десяток років медичного досвіду. Лише пів року з них працювала в поліклініці – після смерті пацієнта на хірургічному столі вирішила змінити профіль, але ненадовго… Тяжке емоційне потрясіння стало поштовхом для переосмислення і дало зрозуміти, що хірургія – це її.

— Обсяг обов’язків чималий. Я повинна комплектувати набори медичного інструментарію відповідно до виду операції, готувати операційну, допомагати лікарю під час хірургічних втручань, у разі потреби асистувати, — зазначає Тетяна Котелевська. – Щільний графік операцій і перев’язок не залишає навіть кількох хвилин для перепочинку. Крім того, у будь-який момент можуть привезти пораненого з лінії зіткнення. Та я в жодному разі не нарікаю, я сама обрала таке життя.

У 2018 році дівчину за її бажанням призвали до лав Збройних Сил України. Досвід у цивільній медицині дав можливість швидко знайти себе в армії. Хоча бойові травми стали неабияким викликом для молодого спеціаліста. Та з підтримкою злагодженого колективу та завдяки власним знанням дівчина швидко увійшла в колію. Коли закінчувала у 2010 році Маріупольське медичне училище, молодший сержант навіть уявити не могла, що доля приведе її до українського війська, а медичний досвід допоможе поставити на ноги  сотні воїнів.

— Дуже багато випадків, але я намагаюся їх не згадувати, це були мої особисті потрясіння. Кожну критичну ситуацію я пропускаю крізь себе, але завжди дотримуюсь правила –  все, що сталося в операційній чи перев’язочній, там залишається.

Як розповідають хірурги відділення, де проходить службу Тетяна Котелевська, вона з тих операційних сестер, хто розуміє кожен рух хірурга і випереджає його думки. Знання та співчуття в тандемі дають найвищий професійний рівень медичної допомоги. А в операційній неподалік лінії фронту – це рятує життя та здоров’я українських відважних воїнів.

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Life story, Військова медицина