ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ООН: Бомбардування Росією та Сирією міста Ідліб є військовими злочинами

7 Липня 2020
ООН: Бомбардування Росією та Сирією міста Ідліб є військовими злочинами

Організація Обʼєднаних Націй визнала військовими злочинами бомбардування російськими і сирійськими військами будівель шкіл, лікарень та ринків в місті Ідліб. Про це повідомляє thebabel.com.ua

За словами міжнародної комісії на з ООН, «окремі бомбардування» забрали сотні життів і змусила тікати майже мільйон мирних жителів, що може розцінюватися як злочини проти людства. Її звіт охоплює період з листопада 2019 року по червень 2020 року і був заснований на даних про польоти і свідченнях свідків.

Комісія ООН з розслідування подій в Сирії також звинуватила джихадистську групу Хайят Тахрір аш-Шам, раніше відому як «Фронт ан-Нусра» в обстрілі районів цивільного населення «без видимої військової мети». У звіті розглядаються 52 випадки військової атаки на північному заході Сирії, в тому числі 47, які приписують підтримуваного Росією уряду Сирії.

«У комісії є розумні підстави вважати, що проурядові сили вчинили військові злочини, навмисне нападаючи на медичний персонал та обʼєкти шляхом нанесення авіаударів», — йдеться в заяві.

Як пише Deutsche Welle, інциденти показують, що атаки на клініки є частиною військової стратегії сирійського уряду. У одному з таких випадків провину за авіаудари, здійснених в кінці січня по території у безпосередній близькості від лікарні, міжнародна слідча комісія поклала на Росію. В результаті цього нальоту загинули 14 осіб, у тому числі лікар, 5 жінок і 5 дітей, від 30 до 65 осіб отримали поранення.

Бойовиків «Хайат Тахрір аш-Шам» автори доповіді звинувачують в безладних обстрілів районів, підконтрольних Дамаску, під час яких загинуло понад 200 мирних жителів. Терористи також займалися здирством, захоплювали, катували і вбивали цивільних осіб, що також рівносильно військовим злочинам.

Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Новини, Новини світу та України