ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Огляд новин ОВТ: таїландський БТР Black Widow Spider, випробування БПЛА компанії Boeing та мініатюрна американська протиракета MSDM

25 Липня 2020
Огляд новин ОВТ: таїландський БТР Black Widow Spider, випробування БПЛА компанії Boeing та мініатюрна американська протиракета MSDM

Для всіх, хто цікавиться новинами озброєння й військової техніки іноземного виробництва, АрміяInform підготувала огляд найважливіших подій у цій сфері за останній тиждень. Читайте також про універсальний корабель Tripoli ВМС США, нову командно-штабну машину Р-185 білоруської армії та першого власника ПТРК Red Arrow-12.

Армія Таїланду може озброїтися БТРом Black Widow Spider

Таїландський Інститут оборонних технологій передав військовим на випробування восьмиколісний повнопривідний бронетранспортер Black Widow Spider. Цей БТР здатний пересуватися як суходолом, так і водою. Тестування машини триватимуть упродовж року, після чого ухвалюватимуть остаточне рішення щодо його серійної закупівлі.

Передбачається, що швидкість руху БТРа на дорогах із твердим покриттям сягатиме 100 км/год, а в разі подолання водних перешкод — 8 км/год. Бронювання машини відповідає четвертому рівню за класифікацією STANAG 4569, що дозволяє витримувати влучання з кулемета калібру 14,5 мм. Black Widow Spider оснащується дистанційно керованими бойовими модулями, включаючи 30-мм гармату. Екіпаж бойової машини складається з трьох осіб (командира, водія і навідника), ще для дев’яти бійців передбачено місця в десантному відсіку.

Black Widow Spider оснащений сучасними електронними системами, потужним озброєнням та ефективним бронюванням. Тож у нього є всі шанси не лише бути прийнятим на озброєння Королівській армії Таїланду, а й пристойно конкурувати на міжнародному ринку ОВТ з новітніми розробками європейських виробників.

https://www.youtube.com/watch?v=H_cMwsyeg0s

12 універсальних кораблів Tripoli посилять ВМС США

Військово-морські сили США прийняли на озброєння новий десантний корабель Tripoli (LHA 7), що ввійшов до складу американського флоту. Всього на озброєння американських ВМС планується прийняти 12 таких кораблів.

Tripoli є другим кораблем типу Аmeriса. Довжина десантного судна сягає понад 257 м, водотоннажність — 45 700 т. Екіпаж корабля передбачає розміщення 1000 осіб, ще для 2000 десантників відведені місця у внутрішніх відсіках. Базове авіакрило корабля формується з 12 конвертопланів MV-22, 6 винищувачів F-35B, 4 вертольотів ΑH-1Z, 4 вертольотів ΜΗ-53, а також 3 вертольотів UΗ-1. Під час використання USS Tripoli як легкого авіаносця авіакрило складатиметься з 22 винищувачів F-35B.

Командування Корпусу морської піхоти США пропонує Міноборони перекваліфікувати ці кораблі в легкі авіаносці, але поки їх офіційно вважають універсальними десантними кораблями.

БПЛА дедалі менше залежать від людей: випробування компанії Boeing в Австралії

Австралійський підрозділ Phantom Works International концерну Boeing розробляє технології, що дозволяють групам безпілотників виконувати повністю автономні польоти. Метою випробування є перевірка системи управління польотними завданнями для БПЛА.

Під управлінням системи три безпілотники в автономному режимі без будь-якого втручання оператора виконали зліт і пролетіли на швидкості 200 км/год за заздалегідь заданою програмою. Результати перебігу випробування визнані успішними.

Нині Boeing розробляє кілька автономних роботизованих авіасистем, які могли б діяти автономно, в групі або спільно з пілотованими літаками. Створення системи управління польотними завданнями для безпілотників ведеться в межах проєкту ASPT (Autonomous Systems Platform Technology). Він передбачає створення бортового обладнання, під контролем якого апарати могли б самостійно виконувати поставлені завдання без участі оператора.

https://youtu.be/n-0S4qY7_jM

Першим власником протитанкового комплексу Red Arrow – 12 став Алжир

Китай почав експорт протитанкових комплексів третього покоління Red Arrow-12 (теж мають позначення HJ-12). Джерела з КНР на початку весни поточного року інформували про виконання замовлення для однієї з країн. Нині стало відомо: першим придбав ці ПТРК, які є аналогом американських комплексів Javeline, Алжир.

Військові експерти вважають, що HJ-12 замінять радянські комплекси розробки першої половини 1970-х. Уперше її продемонстрували у 2014-му.

Загальна маса протитанкового комплексу — 22 кг, з них ракета — 17 кг, решта — приціл, в якому є денний і нічний тепловізійні канали, а також лазерний далекомір. Загальна довжина пускового контейнера — 1,2 м. Розміри та вага дозволяють застосовувати цю зброю з плеча. Максимальна дальність стрільби в денних умовах — 4 км, уночі знижується до 2 км.

Ракета з системою самонаведення спроможна атакувати танки й інші об’єкти зверху, при цьому бронепробиття тандемної бойової частини сягає 1100 мм.

Армія Білорусі прийняла на озброєння нову КШМ Р-185

Нова командно-штабна машина Р-185 після успішних державних випробувань прийнята на озброєння ЗС Білорусі. До речі, створення командно-штабної машини Р-185 почалося у 2016 році.

Р-185 призначена для забезпечення зв’язку в інтересах управління підрозділами в тактичній ланці під час ведення бою. Як базове шасі розробники взяли за основу модернізований на підприємствах Білорусі БТР-60МБ2.

За інформацією виробника, КШМ Р-185 забезпечує утворення до трьох симплексних або одного дуплексного і одного симплексного УКХ радіоканалів з використанням радіостанцій Р-181-50ВУ-2, Р-181-50ТУ білоруської розробки (дальність зв’язку в русі — до 25 км, на стоянці — до 50 км).

https://www.youtube.com/watch?v=Z_5euOG9Mkc

Для Повітряних сил США розробляють мініатюрну протиракету MSDM

Протиракета MSDM (Miniature self defence munition) має з’явитися у 2023 році та може зробити революцію в повітряному бою. Пентагон уклав з компанією Raytheon Missile Systems угоду на постачання цих новітніх мініатюрних протиракет.

Загальна оголошена сума контракту, але без уточнення кількості MSDM, становить 375 млн доларів.

Точні характеристики протиракети невідомі, але за умовами тендеру вона має бути легкою та мати довжину до одного метра. У цей корпус розробник також повинен «вписати» головку самонаведення.

Цікавою особливістю MSDM є знищення нею цілей — замість вибухової частини використано принцип кінетичного перехоплення. Простою мовою — протиракета просто врізається у ціль. Водночас це потребує надточної системи наведення та її блискавичної реакції. Адже швидкість польоту ракети «повітря-повітря» сягає близько 1 км/с, а зенітні ракети розганяються до 2,5-3 км/с.

Підготувала Ніка Федорцова, для АрміяInform

16
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Лонгрід