ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Однострій на юних плечах: особливості вступної кампанії до столичного військового ліцею

7 Липня 2020
Однострій на юних плечах: особливості вступної кампанії до столичного військового ліцею

У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна триває вступна кампанія. Деякими особливостями цьогорічного відбору з АрміяInform поділився заступник начальника ліцею з морально-психологічного забезпечення полковник Євген Пікуль.

За його словами, цього року через карантинні обмеження кількість абітурієнтів у групах зменшена з 50 до 15. Саме через це вступна кампанія триватиме на 4 дні довше, ніж зазвичай. Майбутні ліцеїсти повинні пройти випробування на фізичну витривалість, медогляд і професійно-психологічний відбір. Окрім цього, абітурієнти складатимуть іспити з української й іноземної мов та математики.

– Найбільше я боявся саме за письмові іспити. Було важко впоратись із хвилюванням. На щастя, фізкультура та медогляд для мене не такі страшні, адже я з дитинства займаюсь спортом, – ділиться враженнями вступник Нікіта Кияновський.

Слід зазначити, що на абітурієнтів чекають доволі жорсткі умови відбору, адже на 200 місць у Києві подано 430 заявок. Також слід врахувати окремі групи дітей, які вступають поза конкурсом. Серед тих, що подали заявки, 4 абітурієнти, в яких загинули рідні під час виконання службових обов’язків, 16 дітей-сиріт, 49 – дітей учасників АТО, 31 – із багатодітних сімей, 35 – без одного з батьків та 8 дітей-переселенців із тимчасово окупованих територій. Попри деякі пом’якшення, головною умовою вступу для таких абітурієнтів є позитивне проходження медичної комісії та професійно-психологічного тесту.

Нововведенням і безумовною родзинкою стали присутність серед абітурієнтів дівчат, яких цьогоріч набиратимуть не тільки в Київ, а й до Навчально-оздоровчого комплексу КВЛ, що в Боярці.

‒ Цьогоріч заявки на вступ подали 88 дівчат. До слова, торік було 32. Тобто можемо констатувати збільшення конкурсу. Відбір до Навчально-оздоровчого комплексу в Боярці вже проведено, з 16 бажаючих подолали вступні випробування 12 дівчат. Наразі тривають вступні іспити для навчання в столиці, – додав полковник Євген Пікуль.

Щодо особливостей проживання дівчат, полковник Пікуль повідомив, що їх розмістять окремо від хлопців, та й всі заняття розподілені за гендерною приналежністю. Перетинатися хлопці й дівчата можуть лише під час спільних шикувань, у коридорах та їдальні.

Під час спілкування з абітурієнтами вражає їхня особиста вмотивованість і бажання вступу задля подальшого розвитку військової кар’єри.

– Вступаю сюди, бо в майбутньому хочу стати офіцером, точніше військовим перекладачем. Я добре знаю англійську і сподіваюся поліпшити свої знання. До того ж вирішив продовжити справу своїх батьків, які також військові, – поділився абітурієнт Артем Мацюк.

Як і в попередні роки, допомагають у проведенні вступної кампанії курсанти Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вони супроводжують майбутніх ліцеїстів, виконують координаторські функції, практикують свої навички за спеціальністю «військова психологія», допомагаючи забезпечувати проведення професійно-психологічного відбору.

Яна Задубінна для АрміяInform

Фото Івана Голяченка

15
Читайте нас в Telegram
Новини