ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Нова генерація» курсантів зв’язківців

22 Липня 2020
«Нова генерація» курсантів   зв’язківців

Для кожного курсанта перший курс – завжди непростий час, адже приходить розуміння, що твоє життя тепер зміниться назавжди. Присяга на вірність українському народові, неначе розділяє твоє існування на «до» та «після». Старі друзі залишаються десь там, далеко за обрієм твоїх думок, які заполонили тепер зовсім інші клопоти. Тепер у тебе нові товариші, пов’язані не лише однаковим одягом, а й спільною метою.

Ось так і сталося з курсантами Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут. Тетяна Цвіркун та Олександр Братчик, здається, ще зовсім недавно тримали в руках текст військової присяги, але вже пройшов цілий рік, і вони готові поділитися враженнями після закінчення першого курсу.

Тетяна Цвіркун

«Спочатку було важко звикнути, але людина звикає до всього. Мені пощастило, що люди, з якими я тут навчаюся, товариські, добрі та допомагають у будь-якій ситуації, з яким питанням би я не звернулась. Я за цей рік стала сильнішою, як морально, так і  фізично. Посилена фізична підготовка дає про себе знати…Я ще краще змогла розкрити свій лідерський потенціал. Думаю, що інститут допоможе мені стати людиною, яку будуть поважати та довіряти підлеглі», – розповідає курсантка факультету телекомунікаційних систем Тетяна Цвіркун.

Олександр Братчик

«Вступ до ВІТІ був для мене обдуманим та свідомим рішенням, адже я вступав вже після коледжу, у більш дорослому віці. Але у найтяжчі моменти мені допомагають старші начальники, які завжди готові вислухати та допомогти, не тільки порадою», – ділиться майбутній фахівець із кібербезпеки Олександр Братчик.

Першокурсники не приховують свого захоплення, коли розповідають про майбутні спеціалізації, адже мріють стати гідними професіоналами своєї справи та направити всі здобуті в інституті знання для процвітання держави, адже «без зв’язку не може існувати армія».

«В умовах гібридної війни, я думаю, що моя спеціальність «кібербезпека» – дуже актуальна, я зможу в майбутньому відбивати кіберпровокації з боку Росії та інших можливих агресорів», – говорить Олександр Братчик.

Заступник начальника факультету з морально-психологічного забезпечення підполковник Антон Ланко відмічає разючі зміни у думках і поглядах курсантів, починаючи з 2014 року:

«Курсанти, котрі вступають до нас у період збройної агресії,  це нова генерація, для мене це свідомі та безстрашні люди, які готові пов’язати своє життя з військовою службою, попри всі ризики. Що ж стосується специфіки саме Військового інституту телекомунікацій та інформатизації, то наші спеціальності потребують виключно математичного складу розуму», – зазначає Антон Ланко.

 

 

Також він відмітив патріотичну налаштованість молодого покоління та збільшення кількості україномовних курсантів, адже тепер рідна мова – привід для гордості.

«Курсанти з гордістю спілкуються українською мовою та розуміють, наскільки важливо поширювати її серед населення», – говорить заступник начальника факультету з морально-психологічного забезпечення.

На порозі ж вступної кампанії майбутнім першокурсникам курсанти зі свого боку бажають бути виваженими та продуманими перед прийняттям рішення, яке стане чи не головним аспектом існування. Навчання у ВІТІ імені Героїв Крут може стати найкращим часом їхнього життя, допоможе засвоїти цікаву спеціальність, подарувати вірних друзів, виховати лідерські якості та стати корисним власній державі.

«Інститут виховує в мені людину, яка не боїться висловлювати власну точку зору. Це те необхідне, що знадобиться мені для проходження військової служби в майбутньому, коли в моєму підпорядкуванні буде особовий склад», – додає Тетяна Цвіркун.

На запитання про специфіку підготовки курсантів заступник начальника ВІТІ імені Героїв Крут з морально-психологічного забезпечення полковник Олег Петровський відповів: «Ми вчимо з перших курсів майбутніх офіцерів, щоб вони прагнули стати лідерами у навчанні, спорті. Готуємо їх професійно, морально, психологічно до виконання завдань за призначенням, згуртовувати підлеглий особовий склад і вести за собою до визначеної мети».

Яна Задубінна, АрміяInform

Фото ВІТІ та Дмитра Юрченка

10
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Навчання та тренування