ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Німеччина почала головування у Раді Євросоюзу

1 Липня 2020

ФРН з 1 липня почала головувати в Раді Європейського Союзу, змінивши Хорватію.

Як повідомляє «Європейська правда», про це йдеться в заяві на сайті Ради.

Головування в Раді змінюється державами-членами ЄС кожні 6 місяців. Упродовж цього періоду відповідна країна головує на засіданнях Ради на всіх рівнях, допомагаючи забезпечити безперервність роботи ЄС у цьому органі.

Держава, що головує, має значний вплив на формування порядку денного цього органу.

Держави-члени, які мають головувати в ЄС, тісно співпрацюють у групах по три, так званих тріо. Ця система запроваджена Лісабонським договором у 2009 році. «Тріо» встановлює довгострокові цілі й готує спільний порядок денний, що визначає тему та основні питання, які Рада розглядатиме впродовж 18 місяців.

На основі цієї програми кожна з трьох країн готує свою докладну шестимісячну програму. Нинішнє «тріо» складається з Німеччини, Португалії та Словенії.

«Головування Німеччини в Раді ЄС буде зосереджене безпосередньо на подоланні пандемії COVID-19. Боротьба з розповсюдженням вірусу, підтримка європейської економіки у відновленні та зміцнення соціальної згуртованості в Європі. Для досягнення цієї мети Німеччина підтримує спільні затверджені дії, європейську солідарність і спільні цінності», — йдеться в заяві.

Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини світу та України