ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Найкращу оцінку українським миротворцям у Зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова дають її мешканці

14 Липня 2020
Найкращу оцінку українським миротворцям у Зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова дають її мешканці

Сьогодні Україна бере активну участь у миротворчих місіях, здійснюючи разом з іншими країнами-партнерами важливий внесок у зміцнення миру та стабільності, вирішення збройних конфліктів і недопущення виникнення нових осередків напруженості.

Наші військові захищали мир у багатьох куточках планети. Зокрема, з 1998 року десять українських офіцерів 53-ї групи військових спостерігачів України в Зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова виконують відповідальні завдання у складі Спільних миротворчих сил.

Тут, за сотні кілометрів від рідної землі, українські військові у складних, а часто-густо екстремальних умовах гідно виконують почесну і шляхетну місію, зміцнюють авторитет нашої країни на міжнародній арені.

Весь цей час найкращу оцінку миротворчої діяльності України на землі Молдови дають її пересічні мешканці. Виконуючи планові та позапланові об’їзди, наші військові спостерігачі щодня переконуються в тому, що прості громадяни раді бачити представників України серед миротворців на своїй землі, висловлюють їм вдячність і глибоку повагу.

Під час несення служби в Зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова основними завданнями українських військових спостерігачів є збір інформації про факти порушення домовленостей сторонами щодо встановлення миру й підтримання правопорядку, контроль за дотриманням відповідного режиму в безпечній зоні, об’їзди її ділянок за вказаними маршрутами, перевірка несення служби на постійних постах і КПП тощо.

Також українські військові в разі необхідності, оперативно реагують на випадки ескалації напруженості задля недопущення зриву процесу мирного врегулювання, беруть участь у засіданнях ОВК і ОКК.

Майже щодень наших військових залучають до позапланових виїздів, зокрема, для контролю виконання робіт з розмінування і знищення вибухонебезпечних предметів спеціально призначеними групами.

За час своєї миротворчої місії українські офіцери здійснили тисячі виїздів, брали участь у вилученні й знищенні десятків тисяч одиниць зброї, набоїв, снарядів та інших боєприпасів і вибухонебезпечних предметів.

Також наші спостерігачі щодня контролюють Зону безпеки з питань відсутності озброєння у співробітників, що несуть службу на фіскальних та прикордонно-митних постах, проведення масових заходів, появи нових військових частин та військових об’єктів, прикордонно-митних і фіскальних постів, будівництва фортифікаційних споруд та військово-інженерних робіт.

Фото автора. На світлині: українські військові спостерігачі під час виконання обов’язків у ЗБ ПР Республіки Молдова, 2018 рік.

20

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини