ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Мракобєсіє» в РФ пробило нове дно: військових моряків змушують цілувати останки адмірала

29 Липня 2020
«Мракобєсіє» в РФ пробило нове дно: військових моряків змушують цілувати останки адмірала

Доки НАТО укріплювало свої східні фланги через російську загрозу, держави-союзники проводили масштабні військові навчання, розробляли новітнє озброєння, закуповували військову техніку, Росія «на заздрість усім ворогам» пробила чергове дно — моряки ВМФ цілували череп адмірала Московії Федора Ушакова.

Щоб «духовненько» було…

У ХХІ столітті слабо уявляється таке дійство, але не в Росії. В «скрєпоносних» це звичайна буденність. Цікаво, що цілування мощів відбулося саме 26 липня під час святкування дня військово-морського флоту у Санкт-Петербурзі.

Премії військовим морякам? Може, житло? Порадилося керівництво Міноборони, командування ВМФ та РПЦ і знайшло варіант «кращий» — останки військового моряка періоду Московії. Ось і спецрейс борту Іл-76 організували, який з Санаксарського монастиря у Республіці Мордовія доставив мощі Ушакова на аеродром «Пушкін» у Санкт-Петербург.

Так би мовити, щоб «духовненько» було, а заодно — продовжувати планомірно узаконювати свою псевдоісторію, яку переписували не раз упродовж століть.

Трохи історії

Запитаєте, який стосунок адмірал має власне до РФ? Так ось — жодного! Росія просто продовжує історичні фальсифікації.

Федір Ушаков помер у 1807-му. В роки його життя Російську імперію називали Московією. Саме так позначали терен майбутньої імперії тогочасні картографи. Федір Федорович жив якраз у період, коли царська родина всіляко намагалася відхреститися від ординського коріння.

Щоб фальсифікація мала правдоподібніший вигляд, усі реальні історичні документи вилучили та знищили. Для втілення плану фальсифікації Катерина II підписала указ від 4 грудня 1783 року про створення комісії для складання записок про древню історію, переважно Росії. В документі наказано скласти таку історію, де б родовід династії Романових виводився не з татар Орди, а від князів Київської Русі.

Чому когнітивний дисонанс не страшний «імперії»

І ось раптом після понад двох сотень років про Ушакова згадали в РФ. З 2001 року йому почали встановлювати пам’ятники, а російська православна церква продовжила створювати кумирів — канонізувала адмірала.

Звісно, переписуючи історію, адмірала занесли до скрижалей Російської імперії, царську родину якої в кінцевому результаті розстріляли більшовики. Нагадаю: правонаступницею СРСР є саме Російська Федерація.

Досі у міжнародних політологів та істориків не вкладається в голові, чому в сучасних росіян, які під час мітингів чи святкувань носяться водночас з «іконами» представників царської родини та вождів-комуністів, не виникає когнітивного дисонансу. Мабуть, відповіді на це питання ще довго не буде.

P.S. Доки військові моряки ВМФ Росії цілують останки адмірала, а командування витрачає фінанси на «духовні скрєпи», цивілізований світ дивиться на нашого східного сусіда з пересторогою, іронією й навіть глузує. Як от нещодавно, після опублікування знімків параду російських бойових кораблів на Неві таблоїдом Daily Mail, британські читачі в коментарях висміяли російський флот, назвавши його «невеликими патрульними кораблями» й «іржавими відрами», а деякі — пригадували пожежу на авіаносці «Адмірал Кузнєцов».

8
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Лонгрід