ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Контролювати стан пораненого до прибуття евакуаційної бригади вчить санінструктор Оксана

10 Липня 2020
Контролювати стан пораненого до прибуття евакуаційної бригади вчить санінструктор Оксана

На Рівненському полігоні військові підрозділи день за днем займаються бойовою підготовкою – відпрацьовують тактику, водіння, ведення вогню по різних цілях. А поруч з директрисою БМП почесне навчальне місце відведено тактичній медицині.

Більшість із присутніх на занятті вже мають бойовий досвід, тож санінструктор старший сержант Оксана Горпініч після короткого ознайомлення бійців з індивідуальною аптечкою переходить до практики. Спочатку призначає пораненого й демонструє алгоритм надання йому невідкладної медичної допомоги у разі поранення руки. Далі він накладає собі турнікет і пов’язку.

Минає ще кілька хвилин і вже Оксана імітує поранену в «червоній зоні», а її життя рятує командир відділення БМП молодший сержант із Рівненщини Віталій Богута. Він накладає турнікет, робить тугу пов’язку й контролює стан умовної пораненої до прибуття евакуаційної бригади.

Його побратим підірвався на гранаті Ф-1…

– Тут головне практика, тож ми вправляємося щотижня. У нашому арсеналі індивідуальна медична аптечка, в якій усе необхідне. Але потрібні ще й правильні знання, навички та віра у свої сили, – запевняє молодший сержант.

Воїн знає, про що говорить, адже йому вже доводилося надавати допомогу пораненому у 2015 році поблизу Новгородського в районі виконання бойових завдань. Віталій тоді служив у складі добровольчого батальйону «Айдар». Його побратим підірвався на гранаті Ф-1, в результаті чого зазнав множинних поранень рук і голови. Тоді молодший сержант відтягнув пораненого у безпечне місце, наклав джгут та бинтові пов’язки. Їх доводилося час від часу послаблювати, потім знову посилювати. Коли на місце прибула евакуаційна бригада, лікарі сказали, що все він зробив правильно, а рука побратима після операцій і реабілітації працюватиме.

– Тож, окрім відпрацювання наступальних дій, ведення вогню по ворожих цілях, мусимо вміти й рятувати життя, – наголошує Віталій.

Фото автора

6
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Публікації