ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Кому в Шепетівці заважає військова техніка?

1 Липня 2020
Кому в Шепетівці заважає військова техніка?

Учора і сьогодні на різних інформаційних інтернет-ресурсах шириться інформація про те, що у вівторок, 30 червня, у Шепетівці, що на Хмельниччині, місцеві жителі перекрили дорогу, щоб військова техніка не могла проїхати містом на полігон, зокрема тут «На Хмельниччині місцеві жителі повстали проти української військової техніки».

Поліція підтвердила правомірність руху бронетехніки

«Про це у соціальній мережі на своїй сторінці у Facebook написав користувач Саша Ядаменко, – йдеться в повідомленні. – Він розповів, що в місті розташований ДП «Шепетівський ремонтний завод», на якому ремонтують військову техніку. Звідти вона відправляється на фронт, проте спочатку її потрібно перевірити на місцевому полігоні. Раніше шлях із заводу на полігон пролягав через територію м’ясокомбінату, але тепер власниця заборонила їм проїзд, стверджує Ядаменко. Через це техніку потрібно гнати через вулиці міста, що не сподобалося місцевим жителям. У підсумку, вони перекрили дорогу легковим автомобілем. Люди заявляють, що військова техніка створює їм дискомфорт: викликає нервову напругу, а також псує дорожнє покриття, – написав Ядаменко».

Директор Держпідприємства «Шепетівський ремонтний завод» Олег Турінський спеціально для АрміяInform телефоном прокоментував цей випадок і повідомив, що представники поліції, які прибули на місце перекриття, підтвердили правомірність руху військової гусеничної техніки дорогою саме за цим маршрутом. Він також наголосив, що відповідно до адміністративного поділу, затвердженого міською владою, саме ця дорога призначена для пересування великогабаритного транспорту, адже веде до промислового кар’єру.

На заводі готові до діалогу

На фото: Олег Турінський

– Ми не категоричні у своїх діях і в жодному разі не мали за мету якимось чином навмисно завдати незручностей місцевим жителям, –  підкреслив Олег Турінський. – Наразі тривають перемовини з представниками міської влади щодо обрання альтернативного маршруту, обладнання окремої дороги для бронетехніки чи якихось інших варіантів залагодження цього конфлікту. Водночас у нас на підприємстві діє чіткий цикл ремонту і відновлення озброєння та військової техніки зі встановленими термінами його виконання, куди входить і практична фаза випробування її на полігоні, до якого треба дістатись визначеним маршрутом.

– Ми готові до діалогу й готові до конструктивних пропозицій, вивчимо й розглянемо всі запропоновані варіанти, які допоможуть досягти компромісу, – констатував керівник підприємства.

У той же час частина мешканців міста відкрито засуджує вчинок тих своїх співмешканців, які ініціювали цей конфлікт.

Секретар Громадської організації «Шепетівська спілка учасників бойових дій в зоні АТО» Лариса Бабкіна підкреслила, що більшість містян обурює позиція «купки» несвідомих громадян Шепетівки, які у такий ганебний спосіб роблять відомим на всю Україну їхнє місто і штучно створюють негативний інформаційний резонанс у суспільстві.

На фото: Лариса Бабкіна

– Вони недалекоглядні у своїх трактуваннях і ставлять власні інтереси вище чи не головної мети всієї України – відбиття збройної агресії Російської Федерації на Донбасі. Військова техніка, яку ремонтують на цьому держпідприємстві, йде з фронту і туди ж повертається. Якщо ми не хочемо, аби гусениці ворожих танків, БМП чи «самохідки» нівечили асфальтове покриття центральних вулиць і майданів нині мирних міст в центрі, на заході, півночі чи півдні України, повинні забезпечити «зелене світло» своїм героям-захисникам, – наголосила Лариса Бабкіна.

Якщо ми не хочемо, аби гусениці ворожих танків, БМП чи «самохідки» нівечили асфальтове покриття центральних вулиць і майданів нині мирних міст в центрі, на заході, півночі чи півдні України, повинні забезпечити «зелене світло» своїм героям-захисникам.

Українцям варто врахувати передовий натівський досвід

Слід зауважити, що в країнах НАТО для таких от подібних пересувань важкої армійської техніки все прораховано до дрібниць. Для цього поблизу території, де заплановані маневри бронемашин, обладнують дорогу для бронетехніки, завдяки якій вона зможе оминати шляхи загального призначення під час слідування на полігон. Варто, певно, і нам, українцям, як крокуючим до Альянсу, це теж врахувати, аби практика пересування бронетехніки дорогами населених пунктів не була надто шкідливою як для громади, так і для дорожнього покриття.

41

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини, Публікації