ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

КБ «Луч» створює вітчизняний ударний БПЛА «Сокіл-200»

2 Липня 2020
КБ «Луч» створює вітчизняний ударний БПЛА «Сокіл-200»

Про це Олег Коростельов, генеральний конструктор – генеральний директор ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» розповів в інтерв’ю Security Talks.

За його словами, створення власного безпілотного комплексу відбувалося поетапно. Під час розроблення комплексу «Нептун» КБ отримало напрацювання: інерційну систему, головку самонаведення, радіовисотомір, систему живлення двигунів. Власне, «Нептун» — це швидкісний низьковисотний безпілотник.

Оптико-прицільну станцію виготовили під вертолітний протитанковий комплекс. Тобто всі складові частини БПЛА відпрацьовані — є ракети, є оптико-прицільна станція з лазерним наведенням. Також є пункт керування — готова система управління.

У проєкті передбачається використовувати найімовірніше турбогвинтовий двигун або поршневий — залежно від палива. На БПЛА буде розташована оптико-прицільна станція, платформа для підвіски ракет, інерційна система, система передавання даних. Планове корисне навантаження — 4 ракети, по дві з кожного боку масою 50 кг. Загальна корисне навантаження — 200–250 кілограмів.

Олег Коростельов також повідомив: апарат уже спроєктований в КБ, за міжнародною класифікацією він близький до американських Predator та ізраїльського Hermes. Планується, що тривалість польоту становитиме близько 24 годин зі швидкістю 150–200 км/год. КБ розраховує показати макет БПЛА «Сокіл-200» на виставці «Зброя та безпека» восени 2020 року.

Керівник КБ «Луч» вважає, що реальний термін прийняття на озброєння за наявності замовлення від Міністерства оборони — півтора року. Польоти почнуться через 9 місяців. Ще 8-9 місяців необхідно для відпрацювання та випробувань. З огляду на те, що витрати на виготовлення планера літального апарата становлять близько 10–15 % робіт зі створення БПЛА, то у КБ фактично є вже близько 85 % готового комплексу.

12
Читайте нас у Facebook
Новини, Озброєння та техніка