ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Для виведення російських військ із території ОРДЛО все одно потрібно буде прийти до питання миротворців – Олексій Резніков

24 Липня 2020, 19:49
Для виведення російських військ із території ОРДЛО все одно потрібно буде прийти до питання миротворців – Олексій Резніков

Віцепрем’єр-міністр України, перший заступник голови делегації України в Тристоронній контактній групі Олексій Резніков вважає, що для виведення російських військ із території окремих районів Донецької та Луганської областей все одно необхідно буде вдатися до миротворчої місії.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», про це Олексій Резніков розповів в інтерв’ю виданню “Фокус”.

“Перше – ухвалення політичного рішення. Але і після цього вони навряд чи дозволять зайти Нацгвардії та поліції. Тому ми прийдемо все одно до інституту миротворців. Є таке поняття, як “збереження миру” і “створення миру”. “Створення” – це силова акція, на яку ніхто не піде, насамперед Рада безпеки ООН, тому що мандат дуже суворий, складний, ризикований і дорогий. А ось “збереження миру” – найбільш ймовірна історія”, – зазначив віцепрем’єр.

Олексій Резніков зазначив, що в такому випадку миротворці заходять на цю територію і розділяють сторони конфлікту.

“Гадаю, мало хто вірить, що це можливо, але теоретично – так. Є ще миротворчий мандат у ОБСЄ, який ніколи не застосовували. Мало того, є один цікавий момент: рішення в ОБСЄ має бути в режимі консенсусу, ніхто не має права вето. Однак, якщо конфлікт між країнами-учасницями ОБСЄ, Україною та РФ, тоді їхні голоси не рахують. Може бути, Швеція займе активну позицію – наступного року країна головуватиме. Росія може погодитися, якщо йтиметься про режим збереження обличчя”, – підкреслив він.

Олексій Резніков пояснив, що після заходу миротворців розпочинається погашення гарячої фази конфлікту, далі – перехідний період із присутністю міжнародних спостережних адміністрацій або комісій, які зможуть здійснювати навіть якісь елементи перехідного правосуддя.

“Це реалізовувані речі”, – вважає посадовець .

Стежте за нами в Instagram
Новини