ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Цього дня шість років тому українські захисники звільнили Авдіївку

Прочитаєте за: 2 хв. 30 Липня 2020, 12:25

30 липня 2014 року військовослужбовці 2-ї батальйонно-тактичної групи 93-ї окремої гвардійської механізованої бригади разом із бійцями «Правого сектора» звільнили місто Авдіївка, яке утримували військові формування, підконтрольні Російській Федерації з квітня 2014 року.

Для ворога цей рубіж був надзвичайно важливий, адже Авдіївка – частина донецько-макіївської агломерації, і позиції навколо неї дозволяють контролювати північні околиці Донецька і Ясинуватої, південні околиці Горлівки, а також швидкісну трасу «Донецьк – Горлівка». Також тут працює один із найбільших коксохімів у Європі – Авдіївський коксохімічний завод.

Як саме відбувалась операція, згадує безпосередній учасник подій Кирило Недря, в минулому – заступник командира 5-ї механізованої роти:

«28 липня у першій половині дня відбулася нарада, після чого ми вирушили в напрямку Авдіївки. Наша група обійшла ворога і атакувала його з боку об’їзної, вийшла на блокпост в районі дев’ятиповерхівки. Збили блокпости, вийшли на рубіж поблизу розважального комплексу «Царське полювання» і закріпилися.

Наступного дня, 29 липня, підійшло підкріплення з нашої 93-ї бригади і бійці «Правого сектора», разом з якими повністю звільнили місто. Велику роль у цій операції зіграв фарт, удача…

Ворог заспокоївся і розслабився, вирішивши, що все вже закінчилося. Але тут в атаку пішли ми, і несподівано вибили противника. Слід зазначити, що хоча бойовики й вели щільний вогонь, а деякі БМП отримали по дві гранати з РПГ, обійшлося без втрат».

Звільнення Авдіївки

Чотири роки тому 56 піхотинців п'ятої роти 93 бригади за підтримки бійців Правого сектору, трьох танків та п'яти БМП-2 звільнили від окупантів місто Авдіївку.Як це було згадує безпосередній учасник подій Kirill Nedrya, в минулому – заступник командира 5 механізованої роти:"28 липня у першій половині дня відбулася нарада, після чого ми вирушили в напрямку Авдіївки. Наша група обійшла ворога і атакувала його з боку об'їзної, вийшла на блокпост в районі дев'ятиповерхівки. Збили блокпости, вийшли на рубіж поблизу розважального комплексу «Царське полювання» і закріпилися.Наступного дня, 29 липня 2014 року, підійшло підкріплення з нашої 93-ї бригади і бійці «Правого сектора», разом з якими повністю звільнили місто.Велику роль у цій операції зіграв фарт, удача… Ворог заспокоївся і розслабився, вирішивши, що все вже закінчилося. Але тут в атаку пішли ми, і несподівано вибили противника. Слід зазначити, що хоча бойовики і вели щільний вогонь, а деякі БМП отримали по дві гранати з РПГ, обійшлося без втрат".Слава воїнам – захисникам і визволителям України!Відео – Snezha SV #93бригада #ХолоднийЯр #Авдіївка #війна #Герої

Опубліковано 93-тя ОМБр Холодний Яр Неділя, 29 липня 2018 р.

Стежте за нами в Instagram
Мітки: