ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Цікаві традиції найдисциплінованішої армії світу

29 Липня 2020, 10:16

Цивілізація Китаю – одна з найдавніших. Багато в чому вона випередила інші культури. І нині Китай продовжує бути першим у багатьох аспектах: ІТ- технологіях, економіці, медицині. Навіть армію Піднебесної вважають однією з найдисциплінованіших. Саме про традиції й жорсткі правила китайських військових, що значно вирізняють їх на глобальному тлі, читайте в матеріалі АрміяInform.

Дифузія традицій та інновацій

Стратегічні зусилля КНР зосереджені на використанні всіх можливостей для захисту національних інтересів. Кожен військовик китайської народно-визвольної армії достеменно знає нюанси цієї, спеціально розробленої стратегічної культури, яка складається з чотирьох основ «Мистецтва війни» Сунь Цзи: шлях, стратегічна міць, м’якість і перемога. Тамтешня політика безпеки грунтується на стратегіях давніх китайських воїнів, котрі закликали не прагнути пустої демонстрації моці й не лізти у лідери.

Та це не заважає військовим Піднебесної рухатись в ногу з новітніми технологіями й бути попереду інших армій. Підтвердження цього – не тільки тестування, а й плавне заміщення «інформаційних» на «інтелектуальні» системи озброєння: зброя космічного базування, направленої енергії, електромагнітні гармати тощо.

Військовий парад наче нове диво світу

Військові паради у КНР проводять нечасто, проте так, що запам’ятовуються на десятки років, і не тільки в Китаї. Підготовка до них розпочинається за 6 місяців, а самі тренування відбуваються навіть уночі. Звісно, це дуже сильно виснажує військових, але головною метою кожного такого масштабного дійства є демонстрація не тільки якісного покращення технічного обладнання, а й власної військової моці солдатів, їхньої витримки і дисциплінованості. От тільки уявіть на хвилинку глибину підготовки до параду: до коміра кожного військового кріплять надзвичайно гостру голку, аби ніхто і не подумав опустити голову під час маршування.

Перед самим парадом в Пекіні перекривають усе місто. Навіть ті люди, котрі живуть у домівках, що виходять на площу Вічного Миру (майдан, де зазвичай його проводять), можуть потрапити додому тільки з допомогою спеціальної перепустки. Напередодні свята також припиняють роботу всі найближчі магазини, станції метро, банки. А за кілька тижнів взагалі починають ходити патрульні волонтери й слідкувати, щоб ніхто не знімав на камеру підготовку.

Виявилось, що і потрапити на парад можна лише за спеціальним запрошенням. Та попри всі складнощі підготовки й величезну кількість обмежень для цивільного населення, увесь світ спостерігає за парадом у Китаї як за одним з нових чудес світу, бо щоразу китайці перевершують себе ж.

Про зайві кілограми, тату й нічне хропіння

Національна армія Китаю має певні вимоги до кожного, хто прагне вступити до її лав. Під заборону потрапляють навіть ті молодики, котрі мають татуювання на тілі діаметром понад 2 см на видимих ділянках тіла (враховуючи сорочку з коротким рукавом), а також понад 3 см на «прихованих» ділянках. На думку китайських військових керівників, будь-які татуювання на тілі новобранця псують імідж «найдосвідченішої та дисциплінованої» армії світу.

Окрім цього, військові, що страждають ожирінням, автоматично втрачають можливість кар’єрного зросту в армії. Саме тому, аби користуватися авторитетом у колег, кожен має постійно фізично вдосконалюватись. Цьому допомагає регулярне проведення великої кількості різноманітних змагань між китайськими військовиками.

Ще одним цікавим обмеженням, яке почало діяти з 2006 року, є заборона приймати до військових академій Китаю людей, що страждають хропінням. «Постійний храп, може порушувати нормальну життєдіяльність інших курсантів і погано відображатись на їхній військовій підготовці», – пишуть у правилах прийому на навчання.

Ольга Вікарчук для АрміяInform

11
Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform Армії світу, Публікації