ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Bloomberg: Британія збільшує тиск на Росію, намагаючись стати глобальною силою після Brexit

9 Липня 2020
Bloomberg: Британія збільшує тиск на Росію, намагаючись стати глобальною силою після Brexit

Велика Британія посилює свою критику на адресу Росії та Китаю, намагаючись знайти своє місце у світі після виходу з Євросоюзу. Китайський посол у Лондоні застеріг про «наслідки», якщо британська сторона буде ставитися до його країни як до «ворожої» сили на тлі справ, пов’язаних з Гонконгом і компанією Huawei. Про це пише УНІАН з посиланням на Bloomberg.

Водночас чиновники Росії очолили список людей, на яких розповсюджуються британські санкції за порушення прав людини. І Кремль уже погрожує відповісти на це, — пише Bloomberg. «Тоді, як ми розробляємо нове динамічне бачення для по-справжньому глобальної Британії, цей уряд абсолютно рішучий у перетворенні Об’єднаного Королівства в ще сильнішу силу добра у світі», — сказав міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб у парламенті, оголошуючи про запровадження санкцій для списку громадян Росії.

Він пообіцяв «підтримувати вогонь свободи для тих хоробрих душ, які досі страждають у дуже темних закутках світу». Оголошення про запровадження адресних санкцій проти 49 людей та організацій за порушення прав людини одразу ж дало поштовх закликам з боку високопоставлених чиновників Консервативної партії прем’єр-міністра Бориса Джонсона запровадити аналогічні обмеження і проти Китаю.

«Ці вимоги вказують на напругу в Великій Британії в той час, як вона намагається укласти торговельні угоди по всьому світу після Brexit і при цьому виставити себе борцем за свободу», — йдеться в статті. Лондон нині будує власний режим санкцій після своєї відмови від членства в Євросоюзі у січні. Для Джонсона труднощі полягають в тому, що потрібно балансувати між його бажанням придушити міжнародні порушення й при цьому не наразити Велику Британію на потенційну відповідь з боку країн під британськими санкціями. «Майбутнє Британії в тому, щоб балансувати між різними інтересами й деякими важкими виборами», — сказав консерватор і голова парламентського комітету із закордонних справ Том Тугендхет.

«Але щоб пройти цей шлях, ми повинні пам’ятати про найголовніше та дотримуватися наших ключових переконань, а саме верховенства закону», — додав він. Тугендхет приєднався до колишнього лідера консерваторів Аяна Дункана Сміта у вимозі поширити на Китай санкції, які нині націлені проти Росії, Саудівської Аравії, М’янми та Північної Кореї. Зокрема вони вважають, що китайських чиновників потрібно покарати за придушення протестів у Гонконгу й порушення прав мусульманської меншини уйгурців у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі.

Деякі британські депутати наполягають на тому, щоб включити в санкційний список голову адміністрації Гонконгу Керрі Лам. Рааб не виключив, що Лондон внесе громадян Китаю до «чорного списку», додавши, що робота над наступним пакетом санкцій вже триває. Ескалація напруги відбулася на тлі рішення Британії виключити Huawei з проєкту побудови мережі 5G в королівстві. Посол Китаю в Лондоні Лю Сяомін розкритикував це рішення й звинуватив Британію в наслідуванні позиції США проти китайської технологічної компанії. Крім того, минулого тижня Джонсон запропонував спрощену процедуру надання британського громадянства трьом мільйонам жителів Гонконгу.

«Ми хочемо бути вашим другом, ми хочемо бути партнером. Але, якщо ви хочете зробити з Китаю ворога, матимете наслідки. Якщо ви танцюєте під дудку інших країн, як ви можете називати себе Великою Британією?», — сказав Лю. Зі свого б оку Росія назвала рішення Британії покарати російських суддів і прокурорів за порушення прав людини «атакою» проти судової незалежності. «Росія зберігає за собою право відповісти на недружнє рішення Великої Британії на основі взаємності. Це не покращить російсько-британські відносини», — заявили в посольстві РФ у Лондоні.

Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Новини