ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

57 % ветеранів потребують підтримки психологів

6 Липня 2020, 15:19
57 % ветеранів потребують підтримки психологів

Такі результати дослідження «Ефективність мобільних бригад соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій», організованого «Українською фундацією громадського здоров’я» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення. Про це повідомляє пресслужба Мінветеранів.

Заступник міністра у справах ветеранів Ігор Безкаравайний узяв участь у презентації та обговоренні цього дослідження, яке відбулося в Києві за участю представників Фонду ООН у галузі народонаселення, МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», Посольства Великої Британії, ветеранських організацій і журналістів.

Під час обговорення Ігор Безкаравайний запропонував фахівцям мобільних бригад працювати не лише з ветеранами, а й з тими учасниками та учасницями бойових дій, які тільки повернулися додому й не встигли оформити собі відповідний статус.

— Важливо починати роботу з бійцями у так званий транзитний період, коли вони ще не мають відповідного статусу, але вже переживають серйозний стрес і від зустрічі з родиною після тривалої перерви, і від необхідності ходити по кабінетах та займатися бюрократичною тяганиною задля оформлення статусу ветерана, — зазначив заступник міністра.

Нагадаємо, що з листопада 2019-го у шістьох мобільних бригадах соціально-психологічної допомоги почали працювати учасники АТО/ООС за принципом «рівний – рівному», надаючи кваліфіковану соціально-психологічну допомогу ветеранам.

Згідно з результатами цього дослідження, отриманими після шестимісячної роботи таких бригад з учасниками бойових дій АТО/ООС:

  • 57 % ветеранів АТО/ООС очікують на отримання кваліфікованої психологічної підтримки (зокрема 31 % висловлює потребу в психологічній підтримці разом з партнеркою/ом);
  • 26 % потребують супроводу в оформленні пільг, субсидій, допомоги з безробіття та позиціонують послуги мобільних бригад як точку доступу до провайдерів;
  • 11 % опитаних потребують оздоровлення та фізичної реабілітації;
  • 6 % опитаних мають запит на отримання юридичної консультації (щодо оформлення документів, зокрема 5 % щодо оформлення земельних ділянок).

Також дослідження виявило, що учасники бойових дій найчастіше потребують психологічної допомоги: через конфлікти в родині — 54 %, психосоматичні прояви стресу (порушення сну, апетиту, тривожність) — 24 %, неконтрольовані напади агресії — 12 %, суїцидальні думки/самоушкодження — 6 % та проблеми з надмірним вживанням психоактивних речовин — 4 %.

Нині мобільні бригади з ветераном у складі працюють у Київській області (Вишневе, Бородянка, Біла Церква), а також на Миколаївщині — (Миколаїв, Первомайськ, Снігурівський, Березанський і Новоодеський райони). На цих територіях зареєстровано 10 500 учасників АТО/ООС.

Мобільні бригади — це команда спеціалістів, які надають екстрену та планову соціально-психологічну допомогу учасникам бойових дій в АТО/ООС і членам їхніх родин через реагування на проблеми з реінтеграцією до мирного життя, надання психологічної допомоги та здійснення подальшого соціального супроводу.

3
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Армія і суспільство, Новини, Соціальний захист