ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Зброя російського «домінування» – надсучасний паперовий корабель

24 Червня 2020, 10:10
Зброя російського «домінування» – надсучасний паперовий корабель

Ще на стадії проєктування есмінців типу Зумвольт (Zumwalt) американці вразили військово-морських експертів усього світу футуристичним зовнішнім виглядом корабля. На такий зухвалий крок Кремль не забарився дати «потужну» відповідь, анонсувавши власний проєкт 20386. Про «змагання» у кораблебудуванні «миролюбної» Росії з найпотужнішою країною в світі, читайте в АрміяInform.

Перший есмінець класу Zumwalt (DDG-1000) спустили на воду 29 жовтня 2013 року. Ніхто подібних суден раніше не проєктував, і тим паче не будував. Американці вкотре підтвердили позицію світового лідера у впровадженні надсучасних технологій в метал. Всього компанія Bath Iron Works побудувала для американського флоту три надсучасні кораблі.

І от Москва незабаром анонсує свою відповідь – проєкт 20386 російського Зумвольта. Росіяни останнім часом намагаються оновити добряче застарілий бойовий склад флоту. Розробили навіть варіант бойового корабля майбутнього. Розуміючи відсталість  порівняно з американським військово-промисловим комплексом, проєктувати океанський есмінець не стали, обмежились прожектом корвета. Не довго роздумуючи, в цій роботі практично скопіювали американську модульну архітектуру корабля. Передбачається, що озброєння та обладнання на корветі буде не постійним, а як в американця – модульним, і змінюватиметься залежно від поставленого завдання.

Росіяни не визначились з кількістю та озброєнням свого корвета, навіть водотоннажність у різних джерелах визначається по різному. Це вказує на те, що проєктування не завершене, тож говорити про можливість будувати кораблі найближчим часом передчасно.

Порівняльна характеристика

Проєкт корвета 20386                                                              Zumwalt (DDG-1000)

  • Водотоннажність – 3400 тонн                                                 14 564 тонн
  • Довжина – 109 м                                                                         183 м
  • Ширина – 13 м                                                                             24,6 м
  • Швидкість – 30 вузлів                                                                30 вузлів
  • Екіпаж – 80 осіб                                                                           148 осіб
  • Тактичне ударне озброєння – ракети «Калібр»                  80 ракет «Томагавк»
  • Існує лише на папері                                                        Три одиниці зараховані до ВМС США

Міжнародні санкції суттєво вплинули на російський ВПК, який має залежність від імпорту багатьох ключових компонентів, особливо електроніки й оптики. Значні труднощі існують із забезпеченням російських бойових кораблів, літаків та гвинтокрилів силовими установками. Такі проблеми Росія створила завдяки «миролюбній» зовнішній політиці. Тому багато російських проєктів розробки та створення нових зразків зброї так і залишаться на папері. Бо ця країна без міжнародного співробітництва самостійно не здатна розвиватись. Росіянам час замислитись над майбутнім і відмовитись від розв’язання міжнародних проблем за допомогою військової сили.

Реконструкція проєкту 20386. Так, за задумом Кремля, має виглядати майбутній російський корвет

5
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Інфографіка, Сюжет