ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

“Єдиний союзник, який залишився у Росії, – Білорусь”, – Лукашенко

29 Червня 2020
“Єдиний союзник, який залишився у Росії, – Білорусь”, – Лукашенко

Білорусь залишається єдиним союзником Росії в геополітичній обстановці, що склалася.
Про це президент Білорусі Олександр Лукашенко повідомив на зустрічі з активом Мінської області. Про це пише Цензор.НЕТ.

“Єдиний союзник, який залишився у Росії, – Білорусь”, – заявив Лукашенко.

“Ми у Росії другі покупці газу після німців. Ми переробляємо величезну кількість їхньої нафти. Звичайно, вони не хочуть втратити Білорусь і економічно, але найбільше – політично. Тому що, втративши Білорусь, буде найсильніший удар по внутрішній політиці Росії”, – заявив Президент Республіки Білорусь.

Він також дав оцінку відносинам Білорусі з ЄС та США.

За його словами, Євросоюз “багато напаскудив” країні, зокрема, запровадивши санкції.

“Вони не змогли підкорити Білорусь своєму впливу. Ми від цього відмовилися. Часи минули, зрозуміли свою помилку, з’явився привід, в тому числі – війна в Україні, “нормандський формат” у Мінську – привід для того, щоб налагодити з нами відносини. А чому ми з ними маємо сваритися? Ми почали з ними налагоджувати відносини, не лягаючи під них, вибачте, по-народному сказано. Ми хотіли гідно з ними співпрацювати, вони це прийняли”, – зазначив Лукашенко.

Він додав, що Білорусь також “нарешті помітили американці”.

“І ось – приїзд багатьох американців, а потім держсекретаря (США Майка Помпео. – Ред.) у Білорусь, що дуже схвилювало нашого східного сусіда. Але ми суверенна незалежна держава, ми маємо право здійснювати свою як внутрішню, так і зовнішню політику. Я виходив насамперед із цього. Розуміючи, звичайно, що я затиснутий разом з вами між молотом і ковадлом, між цими двома гігантами, з одного боку – Росія, з іншого – Євросоюз. І котел, який нас постійно підігріває з півдня – Україна, Україна, яка воює”, – зазначив глава білоруської держави.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України