ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військово-медичному клінічному центру Центрального регіону – 65!

16 Червня 2020
Військово-медичному клінічному центру Центрального регіону – 65!

Історія створення Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону почалася далекого 1955 року. Тоді у Вінниці відкрили будинок відпочинку офіцерського складу Прикарпатського Військового округу на 100 ліжок. За 65 років функціонування відновлювальний заклад перетворився на сучасний медичний комплекс із високопрофесійними фахівцями та сучасним обладнанням, який спроможний протистояти усім викликам.

– Сьогодні наш заклад надає спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу військовослужбовцям, пенсіонерам Міноборони та цивільним особам, – розповів начальник ВМКЦ ЦР полковник медичної служби Олександр Завроцький. – У закладі працює високопрофесійний особовий склад. І можу відверто сказати, що такого рівня забезпечення лікувальних закладів оборонного відомства, зокрема і нашого центру, медичним обладнанням, препаратами та виробами медпризначення, як сьогодні, за часів незалежності ще не було.

Окремо зауважив Олександр Іванович на тому, що ВМКЦ Центрального регіону – єдиний в Збройних Силах заклад, що здійснює аермоедичну евакуацію військовослужбовців, які зазнали травми та поранення під час виконання військового обов’язку як на Cході України, так і у своїх частинах.

– Днями лікарсько-сестринська бригада нашого госпіталю успішно провела першу аеромедичну евакуацію військовослужбовця, хворого на ковід, зі Львова до Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ».

У день народження архієпископ Вінницький і Тульчинський Михаїл вручив військовій частині  хоругву із зображенням Луки Кримського. Це перша хоругва, яку отримала військова частина Збройних Сил України.

– Сьогодні Православна Церква України з благословення архієпископа Вінницького і Тульчинського Михаїла проголосила небесним покровителем військової частини – Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону – Святого архієпископа Луку Кримського, – розповів капелан госпіталю отець Богдан. – Нехай ця хоругва зміцнить віру в нашу перемогу, надихне гідно боротися за правду та буде оберегом для наших військовослужбовців, які впродовж років зі зброєю у руках відстоюють мир, державність і єдність України, а також для наших лікарів, які рятують життя та здоров’я захисників.

Розповів отець Богдан про Луку Кримського, якого обрали для захисту військових медиків. Лука Кримський є покровителем лікарів та лікарської справи, заступником військових і полонених. Канонізований був Православною Церквою в 1995 році.

– У миру – Валентин Феліксович Войно-Ясенецький, видатний лікар-хірург, який народився в 1877-му та помер 1961 року. Тож він практично наш сучасник. На початку 1920-х років, в екстремальний умовах, з іменем Луки чоловік прийняв чернечий постриг. Його скальпель та молитви врятували життя багатьом пораненим бійцям під час Другої світової війни. Багато разів був ув’язнений органами НКВС СРСР та відбував адміністративні заслання в таборах та психлікарнях. Але навіть у засланні піклувався про поранених у госпіталях, які сам і організовував. Є автором 55 наукових праць з хірургії, фізіології та анатомії, 12 томів проповідей. Найвідомішою є його книга «Нариси гнійної хірургії», що витримала чотири видання (1934, 1946, 1956, 2006 років).

Аби пошити хоругву, її творцям знадобився місяць. Як розповів вінницький підприємець Валерій Ляхов, директор геральдичної лабораторії «Авіастиль», автор символіки Військово-повітряних сил ЗСУ з 1992 по 2000 рр., спочатку він вивчив правила оформлення хоругв, зокрема і те, який має бути розмір полотна, а це 125х165 см. Потім чоловік вивчав образ Луки Кримського.

– Я прочитав біографію святого. Чесно, образ Луки Кримського мене вразив. Це, по суті, наш сучасник, який прожив важке життя, але попри всі випробування не втратив віру і знаходив в собі сили лікувати людей. Аби досягти схожості образу на хоругві з оригіналом, вивчав обличчя святого за світлинами, знайденими в інтернеті. Капелан госпіталю допоміг мені вивчити церковні правила, за якими зображують святих та відтворюють православний орнамент. На створення лише дизайну мені знадобилося два тижні. Унікальною є сама вишивка. Було зроблено багато пробних екземплярів, щоб виставити програму у вишивальній машині таким чином, аби з фотографічною точністю відтворити обличчя, руки, одяг Луки Кримського. Сподіваюсь, це нам вдалося.

13

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Військова медицина, Новини