ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Вінницький госпіталь отримав бокси-ізолятори для перевезення хворих на особливо небезпечні інфекції, зокрема COVID-19

18 Червня 2020
Вінницький госпіталь отримав бокси-ізолятори для перевезення хворих на особливо небезпечні інфекції, зокрема COVID-19

Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону отримав три герметичні бокси, які використовуватимуть для перевезення пацієнтів як аеромедичною евакуацією літаком Ан-26 VITA, так і наземним транспортом — на реанімобілях. Про це повідомляє АрміяInform. Капсули дають можливість повністю ізолювати хворого з небезпечними інфекційними хворобами (коронавірус, гепатит, туберкульоз, холера) від навколишнього середовища, що убезпечує медиків під час транспортування такого хворого. Крім того, вони призначені для безпечного транспортування хворих з опіками різних ступенів важкості.

Днями військові лікарі в присутності представників компанії-виробника протестували отримані бокси.

— Ми відпрацювали вправи із завантаження – вивантаження та фіксації капсул, зокрема в салоні літака, провели інструктування безпосередньо з виробником, — розповів начальник відділення медичного забезпечення (аеромедичної евакуації) клініки анестезіології, реанімації, інтенсивної терапії та детоксикації підполковник медичної служби Павло Горчук. — Отримані бокси-ізолятори відповідають заявленим характеристикам. Виробник передбачив можливість догляду за пацієнтом під час транспортування — з обох боків капсули є рукавиці, які дають змогу провести грубі маніпуляції. Є доступи-порти для підведення інфузійних систем, отвір для під’єднання монітора, проведення ЕКГ, пульсоксиметрії, датчиків вимірювання артеріального тиску. Тобто ми маємо можливість отримувати показники стану пацієнта.

Варто зауважити, що бокси виготовив вітчизняний виробник — приватна компанія з міста Кременчук. Виробляти подібні капсули підприємці почали нещодавно, коли дізналися про можливу загрозу поширення пандемії коронавірусу COVID-19 в Україні. Інженери-конструктори підприємства вивчили світові аналоги та виготовили перший зразок. Бокси пройшли випробування в Центрі екстреної медичної допомоги в Полтаві та іспити в Клінічній лікарні «Феофанія».

— Виробляючи кожний новий зразок, а це в нас уже п’ята вдосконалена модель, — розповів кореспондентам АрміяInform керівник фірми Юрій Андрієвський, — ми врахували всі пропозиції, надані лікарями, зокрема й військовими. Наш виріб має декларацію відповідності та на сьогодні вже експлуатується в лікарнях і госпіталях Одеси, Чернівців, Полтави. Маємо багато позитивних відгуків. Робимо все, аби убезпечити пацієнтів і захистити лікарів від інфікування під час транспортування хворих.

Бокс-ізолятор обладнаний компресорним блоком, який утворює позитивний або від’ємний тиск. Як зазначає виробник, використання від’ємного тиску дозволяє втримувати в капсулі заражене повітря навіть у разі розгерметизації чи пошкодження капсули. Позитивний тиск потрібен для перевезення хворих зі слабким імунітетом (опікові хворі або ті, хто переніс важкі операції, та для них потрібно забезпечити стерильні умови). Капсула має можливість подавати тепле повітря, у ній є датчик контролю температури. Є варіант боксу, обладнаний інфрачервоним випромінюванням, яке сприяє регенерації вражених тканин. Також капсула має фільтри для дезінфекції повітря, кисневу маску, яка під’єднується до кисневого концентратора або портативного кисневого балона, адаптери, що дозволяють проводити у боксі інфузійні маніпуляції. За бажанням замовника бокси можуть бути укомплектовані портативним апаратом штучної вентиляції легенів або монітором пацієнта.

— Перевезення капсул на літаках для нас є новим досвідом, — зауважує Юрій Андрієвський. — Ми дослухалися до всіх зауважень і пропозицій військових лікарів, які мають величезний досвід транспортування хворих авіатранспортом. Тож перед нами стоять нові завдання та рішення, які ми додамо в конструкцію, аби вдосконалити бокси.

14
4

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини