ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Відтепер результати рентген-досліджень у Харківському госпіталі обробляються за лічені секунди

5 Червня 2020
Відтепер результати рентген-досліджень у Харківському госпіталі обробляються за лічені секунди

Автотранспортом чи вертольотом майже щодня прибувають до Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, що у Харкові, українські воїни, які постраждали під час бойових дій на Донбасі.

Так, тільки з початку 2020 року необхідну меддопомогу там отримали близько 800 військових Об’єднаних сил. Кожен десятий з них мав поранення, решта – бойові травми чи різні захворювання.

За словами начальника ВМКЦ ПнР полковника медичної служби Юрія Подоляна, алгоритм приймання та призначення курсу лікування військові медики відпрацювали давно й нині тільки вдосконалюють.

– Протягом 2014–2020 років ми прийняли в себе понад 27 000 військовослужбовців різних силових відомств і правоохоронців, які брали участь у відновленні суверенітету та територіальної цілісності України. З 2017-го користуємося медичною інформаційною системою типу MІС Smart. Ця остання інновація збирає всі дані про стан здоров’я пацієнтів і заощаджує час на пошук історій хвороби в архіві, – розповів полковник медичної служби Юрій Подолян.

Цього року потенціал військово-медичної установи помітно зріс. Зокрема після прийняття на «озброєння» стаціонарної рентген-системи з дистанційним керуванням фірми CANON ZEXIRA та двох оптоволоконних бронхолітичних систем FUJIFILM F82-120T на загальну суму близько 8 мільйонів гривень. Їх навесні передали військовим лікарям представники Посольства Японії в Україні. Представники Японії не тільки доставили до Харкова сучасну апаратуру, а й навчили наших медиків на ній працювати.

Відтепер результати рентген-досліджень обробляються за лічені секунди, виводяться на монітор та автоматично заносяться в базу даних пацієнта. Тобто вже за мить профільний лікар в іншому місці бачить усю повну інформацію та визначається зі своїми подальшими кроками. Таким чином, уже не витрачаються цінні хвилини, не треба нести комусь або до якоїсь клініки роздруковані чи написані ручкою папери.

За останні 5 років докорінно змінилися й операційні приміщення ВМКЦ ПнР. Сучасного обладнання придбано на понад 12 мільйонів гривень. Інші клініки та медпідрозділи також змінилися на краще.

– З кожним новим зразком медичного обладнання скорочується час на обстеження пацієнтів, а значить – зменшуються дні, відведені на загальний курс лікування. Також ми активно співпрацюємо з близько 50 різними цивільними медзакладами по всій країні та використовуємо можливості своїх колег заради скорішого одужання захисників України, – додав начальник ВМКЦ ПнР.

Відома по всій країні й винахідницька діяльність військових медиків із Харкова.

Серед найвідоміших їхніх розробок можна назвати набір хірургічного магнітного інструменту малий для діагностики та видалення сторонніх тіл. Він дає можливість видалити до 80 % сторонніх тіл. В армії його охрестили «диво-магнітом». Також відмінну репутацію серед лікарів у погонах здобув набір хірургічного магнітного інструменту великий, який має ще більші від попереднього можливості – до 96 % позбавлення організму від уламків боєприпасів чи інших сторонніх предметів.

– Тільки після впровадження в лікувальній практиці малого «диво-магніту», що спочатку поступив на «озброєння» медичних підрозділів на Донбасі, вдвічі зменшилася кількість хірургічного втручання під час лікування поранених. Середній же час операцій з видалення сторонніх тіл зменшився практично втричі. Кількість заощаджених державних коштів вимірюється десятками мільйонів гривень, – уточнив співавтор винаходу, начальник клініки невідкладної медичної допомоги полковник медичної служби Володимир Негодуйко.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Армія і суспільство, Реабілітація