ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Відсьогодні в Україні введена в обіг нова монета

3 Червня 2020
Відсьогодні в Україні введена в обіг нова монета

Національний банк України (НБУ) ввів у обіг монети номіналом 10 гривень. Нові монети стали дійсним платіжним засобом на території України з 3 червня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

На реверсі монети номіналом 10 гривень зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.

Громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на обігові монети цього номіналу. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами цього номіналу. Поступово – у результаті природного зношення – 10-гривневі банкноти будуть замінювати в обігу монетами.

«Це  частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, який триває з 2014 року і має за мету забезпечити в Україні більш надійні та захищені від підробок банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процесс», ­– зазначили в пресслужбі НБУ.

Стежте за нами в Instagram
Новини