ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Від реабілітації театром до групи кризового реагування

29 Червня 2020, 11:55
Від реабілітації театром до групи кризового реагування

Театральний простір «4.5.0.», який створено в березні цього року з метою реабілітації наших захисників, одразу зіткнувся з випробуванням карантином. Але роботи не припинив…

— На жаль, ми не можемо проводити повномасштабні тренінги та репетиції. Проте робота триває в режимі онлайн. А після послаблення карантину ми вийшли на репетиції до міського парку, де проводимо читання, обговорення та просто спілкуємося. Вже затверджено адміністративний склад театру, хочемо незабаром визначитися з репертуаром, спланувати роботу за основними напрямками діяльності та обговорити можливість гастролей, — розповідає творчий керівник театрального простору — акторка театру й кіно, режисерка, сценаристка Юлія Стрельцова. — Зазначу, що ми відкриті для всіх і радо зустрічаємо навіть тих, хто не має жодного стосунку до армії. Це дає їм змогу краще пізнати ветеранський рух, а ветеранам швидше інтегруватися до соціуму.

Варто зазначити, що театральна діяльність — не єдиний напрямок роботи простору. Зокрема для підтримання військових, ветеранів, їхніх сімей, волонтерів і просто людей, які опинилися в ситуації, що потребує швидкої психологічної допомоги або простого спілкування й розради, створена своєрідна група кризового реагування.

— Виходячи з карантинних обмежень і неможливості працювати очно, у фейсбуці сформована спеціальна група «Кризова допомога», до якої я залучила ветеранів, психологів і психотерапевтів. Ми надаємо допомогу й консультації дистанційно, листуванням і телефоном. У групі діє правило спілкування на рівних. До того ж кожен, хто не бажає отримувати консультацію та допомогу психолога, може звернутися за підтримкою до ветерана, який пройшов або закінчує реабілітаційний курс. І така дистанційна форма знайшла відгук, і ми вже маємо чимало звернень від хлопців, — зазначає Юлія Стрельцова.

У групі розміщують статті та відео, які допоможуть усвідомити проблеми та знайти шлях до себе. За словами координатора проєкту, ця інформація буде корисною не лише військовим і ветеранам, а і їхнім рідним та оточенню.

Попри карантин кількість учасників простору невпинно зростає. До групи долучаються ветерани, військові, волонтери, психологи, прості одесити, закохані в театр.

— На серпень заплановано багато реабілітаційної, тренінгової та акторської роботи в рамках цих двох проєктів, до яких приєднатися може кожен охочий. Зокрема хочемо провести низку психологічних тренінгів, медитацій, лекцій, занять у просторі Veterans HUB Odesa. Про це будуть повідомлення на сторінках груп. Навіть якщо нам знову доведеться відкласти плани через карантин, робота аж ніяк не припиниться, бо театральний простір «4.5.0.» — це тривалий проєкт, який не має часових обмежень, — підсумувала Юлія Стрельцова.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
MilitaryArt, Новини, Реабілітація, Спорт