ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Усі п’ятикурсники ХНУПСу вже самостійно літають на бойових літаках

4 Червня 2020, 9:15
Усі п’ятикурсники ХНУПСу вже самостійно літають на бойових літаках

Наразі в авіаційних бригадах триває льотна практика курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил ЗС України. Усі цьогорічні випускники льотного факультету успішно самостійно вилетіли на бойових літаках і продовжують збільшувати наліт. Про це кореспонденту АрміяInform повідомив начальник авіації Командування Повітряних Сил ЗС України полковник Сергій Голубцов.

Уже четвертий рік поспіль підготовка бойового льотчика здійснюється не у військовій частині після випуску курсанта, а безпосередньо під час навчання в ХНУПСі. У Командуванні виду зауважили, що всі льотчики-випускники за короткий термін будуть готові до несення бойового чергування, бо вже після випуску мають класну класифікацію «льотчик третього класу» і близько двохсот годин нальоту. Нинішній випуск теж не стане винятком – на сьогодні план льотної підготовки виконується успішно, без зривів.

– Курсанти-льотчики навчаються за триступеневою системою підготовки, – прокоментував полковник Сергій Голубцов. – Спершу вони опановують легкомоторний літак  ХАЗ-30, потім – навчально-бойовий Л-39. А на випускних курсах вчаться літати на бойових літаках, які експлуатуватимуть у своїх майбутніх стройових частинах. Насправді, кожен із самостійних вильотів для курсантів є знаковим, чи то на легкомоторному літаку, чи то на бойовому. Досі пам’ятаю свій перший виліт на легкомоторному літаку. Це ні з чим не порівняні емоції. Принаймні, саме так я думав, поки не почав літати на бойовому літаку…

Крім того, начальник авіації розповів, що в льотчиків незмінними залишаються авіаційні традиції. Одна з яких, після першого самостійного вильоту, на руліжній доріжці – вправно розчавити пачку цигарок переднім колесом літака.

10

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Навчання та тренування, Новини