ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Харкові відбувся «європейський» випуск офіцерів-авіаторів і вартових неба

26 Червня 2020
У Харкові відбувся «європейський» випуск офіцерів-авіаторів і вартових неба

Безмежне щастя випромінювали очі випускниці Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба Марії Азізової. Вона разом з іншими хлопцями та дівчатами успішно завершила навчання та наділа погони офіцера.

З 10 золотих медалістів — 8 дівчат

— Що я сьогодні відчуваю—словами не передати,—каже щиро лейтенант Азізова. —П’ять років навчання залишилися позаду,й розпочинається нове офіцерське життя. Служитиму на Київщині, в Об’єднаному центрі метрологічного забезпечення ЗС України. Це місце як золота медалістка обрала сама й з нетерпінням чекаю на скоріший переїзд до столичного регіону.

Через карантинні обмеження випуск військових авіаторів і вартових неба вперше відбувся без родичів.На спорткомплексівишувикористалинайкращі традиції армій європейських країн, а саме: підкидання догори парадних кашкетів, замість монет,і сидіння на стільцях, замість тривалого перебування стоячи в шерензі.

Серед цьогорічних випускників понад 500здобули ступені вищої освіти «магістр» та щеблизько 70 отримали дипломи«бакалавра». Були поміж них і 60 жінок-військовослужбовців. При цьому з усіх 10 золотих медалістів — 8 дівчат. Окрім них, ще 19 випускників заслужили дипломи з відзнакою.

Усі «кожедубівці» захищали магістерські роботи англійською

—Близько 200 молодих лейтенантів або 30 % випускаються з класною кваліфікацією «3 клас», — каже начальник ХНУПСу генерал-майор Олександр Турінський. —Такої великої кількості профі в нас ще не було. Понад 80 випускників університету мають бойовий досвід, здобутий під час участі в АТО. Гадаю, що їхні фронтові навички помножені на нові знання, отримані в Харкові, суттєво посилять потенціал військових частин.

Також до загальних перемог «кожедубівців» генерал-майор відніс і те, що всі 100 % випускників захищали магістерські роботи англійською. А вихованці факультету зенітних ракетних військ уперше пройшли повний цикл практичної підготовки — починаючи з ЗУ-23-2 і закінчуючи бойовими стрільбами з ЗРК середньої дальності.Ще понад 30 лейтенантів досягли значних результатів у спорті, виборовши високі спортивні звання майстрів спорту чи кандидатів у майстри спорту.

Зі знаменною датою випускників привітав командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-полковник Сергій Дроздов.

—Багато років тому я також, як і ви, в погонах лейтенанта випускався з льотного навчального закладу в Чернігові, —зазначивгенерал-полковник. — Багато чого змінилося за цей час. Проте та стартова швидкість, яку тоді отримав від найкращих викладачів-льотчиків, допомагає й нині рухатися курсом професійного розвитку.Тож з гордістю несіть звання захисник України, пишайтесь тим, що ви — «кожедубівці»,йусіляко примножуйте своїми новими службовими успіхами загальні досягнення рідного університету.

Наприкінці церемонії вручення дипломів і золотих медалей під пісню, написанупопередніми випускникамиХНУПСу«Висота починається з нас»,у небо підійнялися повітряні кульки з написом «ХНУПС. Випуск-2020» та десятки білих голубів.

Також на базі університету відбувся випуск військовослужбовців-слухачів Народно-визвольної армії Китаю, які два роки навчалися тутза освітнім ступенем «магістр».

Начальник університету генерал-майор Олександр Турінський, вітаючи випускників, висловив китайській стороні вдячність за сумлінність і старанність, які сприяли високоефективному діалогу з викладачами під час навчання.

Зі свого боку старший офіцер китайської групи висловив сподівання на подальше двостороннє співробітництво, що допоможеу реалізації нових проєктів у галузі військової освіти та науки, а також у зміцненні дружби між Україною та КНР.

Довідково.

Історія цього видового вишу розпочалася 12 листопада 1930 року із заснування в Чугуєві 9-ї військової школи льотчиків і льотчиків-спостерігачів.

За багаторічну історію ХНУПС підготував близько 130 тисяч офіцерів, професійних сержантів і цивільних фахівців. Серед його випускників — 6 Героїв України, 578 — Героїв Радянського Союзу. На жаль, у новітню історію видового вишу навіки увійшли і 28 його випускників, які загинули в зоні проведення АТО на території Луганської та Донецької областей, відстоюючи незалежність та суверенітет України.

13
1

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Вишкіл, Новини