ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росія використовує дезінформацію, щоб розпалювати конфлікт між церквами в Україні – звіт Держдепартаменту США

Прочитаєте за: 2 хв. 11 Червня 2020, 9:57

Уряд США засуджує залякування християнських та мусульманських релігійних груп російською окупаційною владою у Криму і закликає міжнародну спільноту звернути увагу на релігійні зловживання на півострові. Про це повідомляє «Голос Америки» з посиланням на звіт Державного департаменту США.

У документі, зокрема, йдеться про те, що в Криму продовжують переслідувати та залякувати представників релігійних меншин – членів Української православної церкви, кримських татар-мусульман, Українську греко-католицьку церкву, свідків Єгови.

«Окупаційна влада продовжує затримувати та ув’язнювати кримських татар, особливо, якщо людей підозрюють у причетності до мусульманської політичної організації Хізб ут-Тахрір, яка заборонена в Росії, але легальна в Україні», – йдеться у звіті Державного департаменту США.

Державний секретар США Майк Помпео під час презентації звіту про релігійні свободи наголосив, що в Криму продовжуються переслідування представників релігійних меншин та регулярно порушуються права людини.

«З 2015 року Росія призвала на військову службу тисячі мешканців Криму. А тих, хто не погоджувався, карали за кримінальними звинуваченнями. Росія мусить припинити репресії щодо тих, хто виступає проти окупації, звільнити несправедливо ув’язнених українців і повернути повний контроль над Кримом. Крим – це Україна», – зазначив Майк Помпео.

На сході України не мають змоги зареєструватись більшість релігійних груп, які визнані українським законодавством.

«Сили, контрольовані Росією, продовжують використовувати будівлі релігійних меншин  як військові установи», – мовиться у звіті.

«Росія продовжує використовувати дезінформацію, щоб розпалювати конфлікт в Україні між церквами», – звітують у Державному департаменті США.

Стежте за нами в Instagram