ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Співголовою БОКК з української сторони став генерал-лейтенант Леонід Голопатюк

3 Червня 2020
Співголовою БОКК з української сторони став генерал-лейтенант Леонід Голопатюк

У новому, трансформованому форматі починає роботу Багатонаціональний об’єднаний координаційний комітет. Співголовою БОКК з української сторони став генерал-лейтенант Леонід Голопатюк. Про це повідомляє пресслужба Генерального штабу ЗС України.

– Звична та усталена структура БОКК функціонувала за так званим «кризовим» принципом: тобто забезпечувала вирішення невідкладних та першочергових потреб Збройних Сил України. І ми дійшли висновку, що на сьогоднішній день вона виконала свою роль, – зазначив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан  Хомчак під час розмови зі стратегічними радниками високого рівня з питань оборонної реформи Міністерства оборони України та ЗС України.

Початок практичної фази трансформації системи управління потребує інноваційних підходів. Нова, розроблена спільно з партнерами, структура орієнтована на функціональні напрями, тобто передбачає роботу підкомітетів БОКК відповідно до J-структури. Ключовою відмінністю організації роботи в трансформованих підкомітетах БОКК є те, що до них входитимуть представники відповідних структурних підрозділів (J, G, A, N) штабів командувань видів, окремих родів військ (сил), а також представники іноземних тренувальних місій та радники.

Нещодавно новопризначений Співголова БОКК з української сторони генерал-лейтенант Леонід Голопатюк  під час телефонної розмови зі своїм американським колегою генерал-майором Девідом Джулазаде обговорив подальший план діяльності Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету. Детально розглянути підняті питання на експертному рівні планується у вересні під час засідання Виконавчого комітету БОКК. Воно було сплановане на березень цього року, але перенесено на ІІ півріччя 2020-го у зв’язку із проведенням превентивних заходів із нерозповсюдження коронавірусу в Україні. Затвердити відповідні рішення планується у листопаді-грудні поточного року – під час розширеного засідання БОКК.

Докладно про те, як реформується українська армія генерал-лейтенант Леонід Голопатюк розповів у своєму інтерв’ю.

Довідково: Багатонаціональний об’єднаний координаційний комітет (англ. – Multinational Joint Commission) створено з метою підтримки реформ у Збройних Силах України, а також розробки сучасних програм і проведення підготовки військ (сил). Головне завдання комітету – розробка та впровадження ефективних механізмів взаємодії країн-партнерів та силових відомств України у процесі їх реформування та розвитку, сприяння набуття Збройними Силами України оперативних, бойових та спеціальних спроможностей.
Цілі досягаються шляхом проведення підготовки особового складу ЗС України, надання консультативно-дорадчої та матеріально-технічної допомоги.
Ідея створення спочатку українсько-американського Об’єднаного координаційного комітету виникла ще у 2014 році, коли США першими надали практичну допомогу Збройним Силам України у відсічі російської збройної агресії. Саме тоді в Україну був направлений батальйон Національної гвардії штату Каліфорнія для підготовки бойових підрозділів Збройних Сил України на МЦМБ.
У жовтні 2014 році проведене його перше засідання.
У 2015 році до комітету приєднались Канада та Велика Британія, трохи згодом – Литва та Польща. Відповідно, Комітет було переформовано у Багатонаціональний об’єднаний координаційний комітет. З приєднанням до БОКК Королівства Швеції та Данії кількість країн-учасниць досягла 8.
За час діяльності БОКК вдалося:
розширити підготовку підрозділів до бригадного рівня;
започаткувати розробку низки доктринальних та концептуальних документів;
організувати роботу в 14 підкомітетах та 3 робочих групах;
збільшити надання МТД до 250 млн. доларів США на рік.

БОКК – є прикладом використання найефективніших механізмів співпраці зі збройними силами іноземних держав у військовій сфері.

 

Читайте нас у Facebook
Новини